Partner serwisu
03 sierpnia 2017

O-I i Rocker Spirits wprowadzają na rynek nowy model butelki

Kategoria: Z życia branży

Szkło jest idealnym materiałem do tworzenia kultowych opakowań, umożliwiając najlepszym markom wyróżnienie się wśród konkurencyjnych produktów. Zastosowanie wysokiej jakości opakowania, doskonale odzwierciedlającego markę poprzez kształt, kolorystykę i detale, sprawia, że produkt zyskuje dodatkową wartość, szczególnie w przypadku napojów premium.

O-I i Rocker Spirits wprowadzają na rynek nowy model butelki

Kierując się unikalną wizją marki, Rocker Spirits, mikro-gorzelnia z siedzibą w Littleton w stanie Kolorado, postanowiła rozpocząć współpracę z O-I, aby stworzyć butelkę, która "wymiata", dosłownie i w przenośni. Celem marki Rocker było nawiązanie do czasów, kiedy wszystko było prostsze, a wiele przedmiotów tworzyliśmy własnoręcznie, doceniając  wysoką jakość i rzemiosło. Do stworzenia tego szklanego produktu wykorzystano najlepsze materiały. 

Projekt bazuje na zabytkowej puszce oleju z lat 30. XX w., która dzięki swojemu pochyleniu ułatwiała nalewanie.

Rocker Spirits poprosił nas o stworzenie butelki, która będzie ikoną. Jak podejść do wyzwania, jakim jest puszka oleju? Zachowaj wygląd i charakter, a następnie zamień w szkło, stwierdził Douglas Laib, Dyrektor ds. Innowacji i Projektowania O-I na Amerykę Północną.

Dustin Evans, współzałożyciel firmy Rocker Spirits, był pod wrażeniem pozytywnego nastawienia firmy O-I i zaufał największemu na świecie producentowi opakowań szklanych. W kilku wspólnych krokach zespoły stworzyły wyjątkowy projekt, który już na pierwszy rzut oka odzwierciedla charakter marki Rocker Spirits.

Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć próbki, poczuć je i dotknąć - to był niesamowity dzień, powiedział Pat Johnson, współzałożyciel Rocker Spirits.

Wyprodukowana z najwyższej jakości krzemionki butelka uwydatnia wysoką jakość produktu, oddając przy tym ponadczasowy styl retro, a także industrialny charakter kojarzony z marką. Okrągły kształt butelki, spłaszczony z obu stron z charakterystycznie odchyloną szyjką i wykończeniem oraz wyważona podstawa ze wzmocnionym dnem i wypukłością pozwala na kołysanie butelki w przód i w tył, umożliwiając tym samym nalewanie. Odchylona szyjka i wykończenie sprawiają, że zarówno projekt, jak i produkcja są wyjątkowo skomplikowane oraz wymagają specjalistycznej, technicznej precyzji.

To trochę surrealistyczne, że ta idea doczekała się realizacji - powiedział Dustin Evans, wyrażając swoje zadowolenie z efektu końcowego.

Rocker Spirits jest bardzo dobrym przykładem na to, jak wykorzystać doświadczenie w projektowaniu szkła, aby stworzyć butelkę, która idealnie pasuje do marki. Zaczęło się od pomysłu klienta na stworzenie butelki, która miała opowiedzieć jakąś historię- zauważył Steffi Lenz, Dyrektor ds. Innowacji w O-I.

Zawsze zależy nam, by nasze rozwiązania wnosiły wartość dodaną - zarówno dla konsumentów, jak i marek, które chcą wyróżniać się na konkurencyjnym rynku.

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ