02 października 2017

Mlekovita wyróżniona podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Kategoria: Mleko

Mlekovita w trakcie IV Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku otrzymała tytuł "Top Inwestycji Polski Wschodniej 2017" za budowę fabryki proszków mlecznych w Wysokiem Mazowieckiem oraz tytuł "Promotor Polskiej Gospodarki".

Mlekovita wyróżniona podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego

Tytuł "Top Inwestycji Polski Wschodniej 2017" został przyznany za budowę fabryki proszków mlecznych w centrali grupy w Wysokiem Mazowieckiem. Nagrodę odebrał prezes zarządu grupy Mlekovita, Dariusz Sapiński. Wartość Fabryki wyniesie 300 mln zł, a Ministerstwo Gospodarki zakwalifikowało ją jako inwestycję o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020.

O konkursie

Głównym kryterium oceny zgłoszonych inwestycji jest ich efekt prorozwojowy, ale jury bierze pod uwagę też: rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpracę z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.) oraz aktywne gospodarowanie majątkiem. Spośród zgłoszonych inwestycji - w oparciu o powyższe kryteria - powstała lista nominowanych, z której wyłoniono laureatów konkursu.

Konkurs "Top Inwestycje Polski Wschodniej" ma na celu wyłonienie tych przedsięwzięć, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich 10 latach. Przedsięwzięciu od samego początku patronują PortalSamorzadowy.pl i Grupa PTWP – organizatorzy Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku. Do konkursu zgłoszone zostały zadania zrealizowane w roku 2016 lub też zrealizowane w 50 procentach na dzień 30 czerwca 2017 roku.

Promotor Polskiej Gospodarki

Tytuł "Promotora Polskiej Gospodarki" przyznała Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". W ten sposób promuje się ludzi i firmy, działające lub wywodzące się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Inicjatywa ta ma pokazać sukcesy rodzimej przedsiębiorczości i Polaków, szczególnie te osiągane lokalnie, które powinny budować narodową dumę.

źródło: mlekovita.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ