17 listopada 2017

Mlekovita z nagrodą Prezydenta RP

Kategoria: Aktualności

Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Odpowiedzialny Biznes” doceniono Mlekovitę.

Mlekovita z nagrodą Prezydenta RP

Mlekovita – największa firma mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej – została doceniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w XV edycji Nagrody Gospodarczej w kategorii „Odpowiedzialny biznes”. – To wyróżnienie to znakomite potwierdzenie właściwej strategii i efektywności zarządzania, dzięki którym nie tylko skutecznie umacnia się pozycja Mlekowity oraz systematycznie wzrasta siła i renoma marki, obecnie najcenniejszej w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki, ale przede wszystkim ukazuje, że możliwe jest aktywne i skuteczne prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego – czytamy w komunikacie prasowym.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP została ustanowiona w 1998 r. przez Aleksandra Kwaśniewskiego i była przyznawana do 2005 r., a następnie od 2011 r. przez Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę raz do roku. Inicjatywa w ciągu piętnastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagrody pozostaje niezmienny – ma na celu wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnianie najlepszych, czyli firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych. Nagroda w kategorii „Odpowiedzialny Biznes” przyznawana jest dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, a w szczególności: prowadzą działania wewnątrz organizacji, sprzyjające pracownikom i ich rodzinom; prowadzą działania prospołeczne służące lokalnej społeczności; tworzą nowe miejsca pracy na terytorium Polski; angażują lokalne instytucje do wspólnych działań i projektów; prowadzą działania proekologiczne.

Do XV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało przesłanych 152 wniosków, z czego 142 spełniło wszystkie wymagania formalne. Spośród tych wniosków Kapituła Nagrody złożona z ekspertów: przedsiębiorców, ekonomistów, przedstawicieli świata nauki i mediów wybrała 18 nominowanych, spośród których 7 finalnych laureatów wskazał Prezydent RP Andrzej Duda.

Tegoroczne wyróżniennia wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 listopada 2017 r. w Rzeszowie podczas Kongresu 590.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ