Partner serwisu
21 marca 2018

Rozpoczęła się konferencja Utrzymanie Ruchu w Przemysle Spożywczym

Kategoria: X Konferencja Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym

Dzisiaj o godzinie 8:45 Gdyni rozpoczęła się X Konferencja Naukowo-Techniczna Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym.

Rozpoczęła się konferencja Utrzymanie Ruchu w Przemysle Spożywczym

Konferencję otworzył Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP. Jacek Sawicki, dyrektor browaru w Elblagu, Grupa Żywiec S.A, oraz Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich przywitali uczestników wydarzenia oraz opowiedzieli o wyzwaniach czekających branżę w nadchodzącym roku.

Co się wydarzy w branży browarniczej w tym roku? Zakładamy, że rok będzie dobry, nawet lepszy niż poprzedni. 25 lat to jest bardzo dobry czas dla polskiego piwowarstwa, a nadchodzący czas będzie jeszcze lepszy

zaprognozował w trakcie swojego wystąpienia Andrzej Olkowski ze Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Wszystkim nam zależy na rozwoju rynku piwowarskiego, na zwiększaniu świadomości konsumenta. Wysycenie rynku powoduje, że klienci stale poszukują coraz to większej jakości. To stawia przed nami wyzwania. Cieszymy się, że browar w Elblagu mógł zostać Honorowym Gospodarzem tej konferencji i wesprzeć tę inicjatywę

powiedział Jacek Sawicki, dyrektor browaru w Elblagu, Grupa Żywiec S.A.

W programie nie zabraknie prezentacji Honorowego Gospodarza tej konferencji - Grupy Żywiec S. A. Browar w Elblągu.

Sesja wprowadzająca skupi się na etapach budowy nowoczesnego utrzymania ruchu do potrzeb Przemysłu 4.0, o których opowie przedstawiciel firmy Słodownia Soufflet Polska. Kolejne prelekcje będą dotyczyły automatyzacji i monitoringu procesów operacyjnych w zakresie utrzymania ruchu, Industry 4.0 w przemyśle spożywczym, technologii kompozytowych oraz systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przeciwwybuchowego w zakładach przemysłu spożywczego.

Blok I poświęcony został diagnostyce. Poruszane tematy to outsourcing, magazyny konsygnacyjne - dobry wybór czy konieczność?, efektywność instalacji pompowych, zawory i pompy dla przemysłu spożywczego oraz zastosowania urządzeń Wika.

Blok II, czyli o podonoszeniu niezadowności. W tym panelu prelegenci podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat poprawy efektywności linii rozlewniczych przy wykorzystaniu narzędzia informatycznego rejestracji mikrorzestojów, oszczędności energii elektrycznej, narzedzi KHS wspomagających utrzymanie ruchu, higieny i czystości na przykładzie Mapefloor, regeneracji uszczelnień mechanicznych czy linii pakująco-etykietujących w zakresie efektywności produkcji. 

Debata obejmie zakres efektywnej gospodarki częsciami zamiennymi, jak działy UR radza sobie z obostrzeniami, jakie wnoszą stanndardy jakościowe, ile czasu nalezy poświęcić na prewencję czy współpracę działu UR z innymi działami w przedsiębiorstwie.

Blok III oraz IV będą dotyczyły oszczędności oraz prewencji. Prelegenci skupią się na zarządzniu zużyciem mediów, wzrostem efektywności czy badanich wibroakustycznych, ultradzwiękowych i termowizyjnych w monitorowaniu zuzycia podzespołów urzadzeń przemysłu tłuszczowego w Brzegu oraz na kalkulacji wydajności zakładów przemysłowych z zastosowaniem systemu ANDON.

Zwiedzanie zakładu to punkt programu, który obejmuje wycieczkę techniczną do Grupy Żywiec S.A Browar w Elblągu.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ