Partner serwisu
12 października 2018

Polska Izba Mleka koordynowała wizytę brazylijskich inspektorów weterynaryjnych

Kategoria: Mleko

W terminie 24 września-5 października br. odbywała się kontrola inspektorów weterynaryjnych z Brazylii. Polska Izba Mleka była odpowiedzialna za organizację i koordynację wizyty pod kątem logistycznym, ściśle współpracując z Głównym Inspektoratem Weterynarii.

Polska Izba Mleka koordynowała wizytę brazylijskich inspektorów weterynaryjnych

Inspektorzy brazylijscy kontrolowali zakłady następujących przedsiębiorstw: Agus Sp. z o.o. w Błoniach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach, Lazur – Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych w Nowych Skalmierzycach, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Lactima Spółka z o.o. w Morągu, Polmlek Sp. z o. o. w Lidzbarku Warmińskim oraz dwa zakłady Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” -  w Grajewie i Mrągowie.

Przedstawiciele Polskiej Izby Mleka Daniel Dojlidko oraz Jakub Wszeborowski uczestniczyli w spotkaniach otwierających i zamykających kontrolę, które odbywały się w siedzibie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Podczas spotkania zamykającego, Inspektorzy pozytywnie wypowiadali się o nadzorze weterynaryjnym nad polskimi zakładami mleczarskimi oraz funkcjonowaniu samych zakładów. Byli również zadowoleni z organizacji audytu.

Wizyta stanowiła również okazję do aktualizacji list zakładów zatwierdzonych do eksportu, w tym jej rozszerzenia o 25 zakładów mleczarskich.

Po powrocie do Brazylii, Inspektorzy przygotują oficjalny raport, który zostanie przekazany do Głównego Inspektoratu Weterynarii.

źródło: izbamleka.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ