16 października 2018

375 projektów otrzyma grant od Tesco w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Kategoria: Aktualności

Już po raz piąty sieć sklepów Tesco wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. Od 8 października aktywni mieszkańcy mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizacje projektu społecznego w ramach V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tesco przekaże na ten cel aż 1 125 000 złotych.

375 projektów otrzyma grant od Tesco w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

2016 roku Tesco, przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje i organizacje pozarządowe realizując program „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat trwania programu lokalni działacze zrealizowali 815 projektów społecznych, które wpłynęły na modernizację ich okolicy. Przekazując granty na społeczne inicjatywy Tesco wspiera rozwój otoczenia, w którym – jako globalna sieć handlowa – funkcjonuje.

Trzy razy więcej pomocy!

Na potrzeby programu Polska została podzielona na mikroregiony, w obrębie których organizacje pozarządowe mogą zdobyć dofinansowanie na realizację działań. W każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Pomysł na lokalne działania można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie tesco.pl/pomagamy od 8 października do 18 listopada 2018 roku.

Aktywni mieszkańcy są naszym motorem do działań, a nasza motywacja rośnie, gdy widzimy tak pozytywny odbiór programu. Jako zespół Tesco jesteśmy dumni, że Polacy z tak ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania, które korzystnie wpływają na ich najbliższe otoczenie. Wierzymy, że nawet najmniejszy gest ma wielkie znaczenie, dlatego ponownie nagrodzimy nie jeden, a trzy projekty społeczne w każdym regionie. - mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.

Wpłyń na swoje najbliższe otoczenie!

Program otwarty jest na każdego, inicjatywy mają dotykać tego, czego klienci i pracownicy Tesco potrzebują wokół siebie najbardziej. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Wnioski mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ