Partner serwisu
24 października 2018

Wysoka sprzedaż Oranżady Hellena jesienią i zimą

Kategoria: Aktualności

Oranżada Hellena osiągnęła udziały wartościowe na poziomie 78,6 procent* w rynku oranżady, co stawia ją na pozycji lidera w tym segmencie. W IV kwartale ubiegłego roku odnotowała wzrost sprzedaży o ok. 30 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzedzającym. Wysoki popyt na oranżadę w miesiącach jesienno-zimowych pozwala prognozować ważną zmianę zachowań konsumenckich.

Wysoka sprzedaż Oranżady Hellena jesienią i zimą

Rynek oranżady rośnie dynamicznie. Jego udział ilościowy w rynku napojów gazowanych (wykluczając rynek cola) stanowi 24,2 procent**, co oznacza, że już niemal co czwarta butelka napoju kupowanego przez Polaków w tym segmencie to oranżada. Coraz silniej widać też zmianę przyzwyczajeń konsumentów, którzy zaczynają traktować Oranżadę Hellena jako stały element codziennych zakupów. Produkt przestaje mieć charakter sezonowy i zaczyna być doceniany przez kupujących nie tylko latem lecz przez cały rok.

– Wysokie wyniki sprzedaży Oranżady Hellena to efekt przemyślanej strategii i konsekwentnie realizowanych działań marketingowych – wyjaśnia Magdalena Koszela, Senior Brand Manager, Colian Sp. z o.o. – W 2017 roku przeprowadziliśmy, między innymi, świąteczną kampanię reklamową w telewizji z udziałem Oranżadowego Mikołaja i Kuby Wojewódzkiego. To przyczyniło się do fenomenalnego wzrostu sprzedaży Oranżady Hellena o ok. 30 procent w IV kwartale 2017 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku 2016. Równie ważny jest dla nas efekt długofalowy, czyli ugruntowanie wizerunku Oranżady Hellena jako polskiego, autentycznego i wysokojakościowego produktu. Efektywność naszych ubiegłorocznych działań wydaje się potwierdzać zmianę przyzwyczajeń konsumentów, dlatego w IV kwartale tego roku planujemy zintensyfikować aktywności promocyjne szczególnie w okresie bożonarodzeniowym – podkreśla Magdalena Koszela.

W 2017 roku Oranżada Hellena odświeżyła wizerunek i grafikę opakowań

Na etykietach i opakowaniach wszystkich produktów pojawiło się charakterystyczne logo w formie kapsla, budzące silne skojarzenia z Oranżadą Hellena. Celem zmiany było unowocześnienie marki i jej wizerunku oraz zwiększenie zainteresowania konsumentów.

Kolejnym etapem rozwoju marki w ostatnim czasie było wprowadzenie do portfolio nowego napoju – czerwonej Oranżady Hellena FIT – odpowiadającego na aktualne trendy i potrzeby klientów. Polacy coraz większą wagę przywiązują do składu kupowanych produktów, dlatego Oranżada Hellena FIT zawiera mniej cukru niż klasyczna oranżada oraz naturalny słodzik – stewię. Dzięki temu nowy napój ma wartość kaloryczną obniżoną aż o 30 procent w porównaniu do pozostałych oranżad z oferty Helleny.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ