Partner serwisu
29 października 2018

W ostatnich latach zapanowała prawdziwa moda na warzywne soki i kiszonki

Kategoria: Aktualności

Blogerzy oraz znani szefowie kuchni coraz częściej stawiają na lokalność, wynosząc na piedestał nasze polskie produkty. Z sezonowych warzyw i owoców można wyczarować najprawdziwsze cuda – mówią. Zwłaszcza z tych najbardziej niepozornych, a jednocześnie najzdrowszych. Wiedzą o tym właściciele firmy BIO FOOD, którzy potencjał drzemiący w warzywach i owocach odkryli dużo wcześniej niż kulinarne gwiazdy. BIO FOOD od ponad 20 lat wytwarza ekologiczne przetwory z buraków, selerów, pomidorów, jabłek i nie tylko.

W ostatnich latach zapanowała prawdziwa moda na warzywne soki i kiszonki

Kiszonki jak „superfoods”

BIO FOOD stawia głównie na warzywa, bo jak dowodzą liczne badania, przetwory warzywne (zwłaszcza te kiszone) z racji na swój skład wspierają profilaktykę wielu chorób układu pokarmowego oraz nowotworów. Soki z kiszonych warzyw to specjalizacja BIO FOOD, wśród nich wyróżnia się sok z kiszonych buraków ekologicznych, którego działanie zostało dokładnie przebadane. Zdaniem naukowców z SGGW, potrafi on niszczyć komórki nowotworowe raka żołądka. Ekologiczny sok z kiszonego buraka, flagowy produkt BIO FOOD, zawiera łatwo przyswajalne witaminy (B1, B2, C, PP, E, K1) oraz związki mineralne (m.in. krzem, wapń, magnez, żelazo mangan, sód). Składniki te wspomagają procesy krwiotwórcze, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, poprawiają morfologię krwi, działają przeciwzakrzepowo, wzmacniają kości, regulują pracę nerek. Udowodniono też, że picie buraczkowych soków sprzyja szybszej rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych i chemioterapii, ale również pomaga w leczeniu anemii czy pospolitej grypy. Oprócz ekologicznego soku z kiszonych buraków BIO FOOD oferuje buraki w innych postaciach, np. ekologicznego barszczu z kiszonych buraków i selerów, który jest gotowy do podgrzania i spożycia oraz buraczków tartych, smakujących jak te z babcinej spiżarni.

Zestaw obowiązkowy przed zimą

Choć soki warzywne stanowią główną gałąź działalności BIO FOOD, asortyment firmy obejmuje ponad 20 innych smaków soków ekologicznych, m.in. tłoczonych z aronii, brzozy, żurawiny, śliwek i porzeczek. Ofertę uzupełniają pyszne syropy, takie jak ekologiczny syrop malinowy, w który warto zaopatrzyć się przed sezonem grypowym, bo maliny doskonale wspomagają walkę z przeziębieniem. Syrop malinowy BIO FOOD ma aż 50 proc. prawdziwego soku z malin. Jest dosładzany cukrem trzcinowym z organicznych upraw.

Tym, którzy dużo gotują i eksperymentują z nowymi smakami, BIO FOOD poleca także własnego wyrobu ekologiczny ocet jabłkowy 5%. To produkt znany już od starożytności. Świetny w sałatkowych dressingach, marynatach, pastach wegetariańskich, oprócz walorów smakowych ma także właściwości prozdrowotne. Mało kto wie, że ocet jabłkowy działa antybakteryjnie, wspomaga układ moczowy (zapobiega kamieniom pęcherza i infekcjom), wzmacnia odporność, łagodzi objawy zapalenia stawów i dny moczanowej, pobudza metabolizm i zwalcza alergie. Na zimę, zwłaszcza w zestawie z syropem malinowym i sokiem z buraków – to pozycja obowiązkowa!

Musy dla dzieciaków w szkołach

Już wkrótce do polskich szkół trafią musy owocowe i owocowo-warzywne BIO FOOD. Są produkowane z ekologicznych warzyw i owoców, głównie polskich, jak: marchew, jabłko, malina, truskawka i śliwka, bez dodatku cukru. Dodatkowo firma proponuje musy z owoców egzotycznych, pozyskiwanych z organicznych upraw: ananasa, banana i mango.

Ekologiczne opakowania

Proekologiczną misję firmę BIO FOOD zobaczyć można także w jej podejściu do wyboru opakowań. Są szklane, z etykietami mocowanymi ekologicznym klejem, aby można je było łatwo zerwać i oddać opakowanie do recyklingu. Firma zrezygnowała też z plastikowych zgrzewek na rzecz biodegradowalnych kartonów zbiorczych. Prezes Tadeusz Szynkiewicz podkreśla: „Ekologia to styl życia, w którym równie ważne jak to, co jemy, jest życie w zgodzie z naturą”.

Firma BIO FOOD istnieje na polskim rynku od 1994 roku. Jest obecnie liderem w zakresie produkcji certyfikowanych soków z warzyw i owoców, szczególnie kiszonych. Jest też członkiem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej: organizacji zrzeszającej przedstawicieli rynku żywności ekologicznej (rolników przetwórców, handlu detalicznego i hurtowników). Obecnie, jak wszyscy zrzeszeni w PIŻE, firma wspiera kampanię propagującą zrównoważoną produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności ekologicznej JEMY EKO.

źródło: newseria.pl
Kamila
2019-07-05
Mnie to nie dziwi, bo soki zwłaszcza własnej roboty to samo zdrowie. Jak by nie patrzeć, to najlepiej jest samemu wyciskać sok w wyciskarce wolnoobrotowej. Wyciskam soki wg. porad terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki i piję aby uzupełnić swoją dietę w witaminy i enzymy. Jedynie należy znaleźć dobre źródło produktów wolnych od pestycydów. Potem można wyciskać i pić soki wg. uznania. w perspektywie wychodzi lepiej i taniej, niż mielibyśmy kupować soki w sklepie.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ