Partner serwisu
22 listopada 2018

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu pozostanie samodzielna

Kategoria: Aktualności

Na nadzwyczajnym walnym zebraniu delegatów członków Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu w środę (21 listopada) w restauracji "Szkiełka" spotkało 54 reprezentantów udziałowców. Większością głosów podjęli oni decyzję o dalszych losach zadłużonej spółdzielni mleczarskiej, która z racji niskich cen proponowanych rolnikom traci dużych dostawców mleka - podaje portal Nasze Miasto.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu pozostanie samodzielna

Na środowym spotkaniu podjęta został decyzja dotycząca tego, czy spółdzielnia mająca zakłady produkcyjne w Łowiczu, Kutnie i Toruniu, nadal będzie samodzielnym podmiotem gospodarczym, czy też przyłączy się, do któregoś z rynkowych potentatów: Mlekovity, Mlekpol lub spółki Polmlek z Pułtuska. Wybrano tę pierwszą opcję. Za samodzielnością głosowało 45 delegatów, a 9 wolało przyłączyć się, do któregoś z większych graczy na rynku mleczarskim.

W łowickiej restauracji spotkali się przedstawiciele ponad 4,2 tys. dostawców mleka. Ci ostatni na zebraniach regionalnych w większości opowiedzieli się za samodzielnością spółdzielni mleczarskiej. Decyzję tę potwierdzono na środowym walnym.

OSM w Łowiczu w październiku za mleko płaciła dostawcom 1,33 zł za litr. To o 8 proc. mniej niż wynosi średnia krajowa, oscylująca wokół 1,45 zł brutto.

Zarząd OSM w Łowiczu jest przekonany, że mleczarnia może wyjść na prostą. Niezbędna jest jednak restrukturyzacja spółdzielni, która działa już od 112 lat.

źródło: lowicz.naszemiasto.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
frytka kosiak
2018-11-23
A właśnie ja uważam, że jakby wybrali polmlek to dużo lepiej by na ty,m wyszli. W końcu to oni współpracują teraz z wielkim marketem i eksportują swoje produkty poza granicę kraju
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ