Partner serwisu
07 stycznia 2019

Cargill finalizuje przejęcie Konspolu

Kategoria: Mięso

Cargill sfinalizował przejęcie polskiej grupy Konspol. Transakcja, o której informowano we wrześniu, a którą sfinalizowano pod koniec grudnia, rozszerza działalność spółki Cargill w branży drobiarskiej oraz zwiększa ofertę produktów z mięsa drobiowego dla konsumentów na całym świecie. 

Cargill finalizuje przejęcie Konspolu

Na mocy porozumienia Cargill nabył 100% udziałów w spółce Konspol Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, a także pełen asortyment jej produktów, w tym marki własne oraz prywatne. Cargill pozyska również nową bazę klientów i dostawców.

- Połączenie przedsiębiorstw Konspolu i Cargill Global Poultry zwiększa możliwości ekspansji na rynkach europejskich i światowych – powiedział Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry - Konspol jest spółką szczególną, pragniemy kontynuować jej 40-letnią historię sukcesów oraz zapewnić, że jej dalsza działalność prowadzona będzie w zgodzie z wartościami, dzięki którym Cargill odnosi sukcesy.

W ramach przejęcia Cargill nabędzie należącą do Konspolu mieszalnię pasz, pięć ferm broilerów oraz dwa kompleksy przetwórstwa drobiu. Przejęcie zwiększa moce produkcyjne i możliwości eksportowe Cargilla oraz zbliży Cargill do obecnych klientów, aby oferować im rozszerzony portfel produktów z mięsa drobiowego.

- Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jest jednak przedsiębiorstwem prywatnym i pozostaje w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Jestem przekonany, że to najlepsza gwarancja przyszłości KONSPOLU, który, wraz z rodziną, rozwijam od niemal 40 lat - mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy KONSPOL.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ