18 stycznia 2019

Mleczarnia w Rypinie działa

Kategoria: Mleko

Praca w rypińskiej mleczarni wre. Prowadzi ją syndyk, który pozyskał zlecenia dla zakładu. Dzięki temu około stu dotychczasowych pracowników ROTR ma pracę. Równolegle trwa szacowanie majątku i przygotowanie do sprzedaży - podaje portal pomorska.pl

Mleczarnia w Rypinie działa

Sylwester Zięciak, który po ogłoszeniu upadłości ROTR-u, został syndykiem miał kilka pomysłów, by spółdzielnia szybko zaczęła działać i utrzymać miejsca pracy, a także zaspokoić roszczenia wierzycieli. Fiaskiem zakończyły się starania, by oddać zakład w dzierżawę, ponieważ nie wpłynęły oferty w tej sprawie.

Są zlecenia

W tej sytuacji postanowił uruchomić i prowadzić zakład, by świadczył usługi dla innych firm, by utrzymać miejsca pracy i żeby mleczarnia nadal była atrakcyjna, ponieważ zależy mu na jej sprzedaży.

- Pozyskiwanie zleceń od zewnętrznych podmiotów to sytuacja dynamiczna, więc trudno mówić o liczbie, bo ona się zmienia. Wykonujemy usługi dla kilku podmiotów, kolejne zlecenia są analizowane pod kątem rentowności i możliwości ich wykonania. Przy tych zleceniach, które już są, pracuje około 100 osób. To dotychczasowi pracownicy ROTR – wyjaśnia Sylwester Zięciak.

Więcej informacji na portalu pomorska.pl
 

źródło: pomorska.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ