12 lutego 2019

Nowa inwestycja w OSM Kosów Lacki

Kategoria: Mleko

Pod koniec stycznia w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kosowie Lackim podpisano akt erekcyjny nowego budynku magazynowo-produkcyjnego. Inwestycji, która docelowo ma przyczynić się nie tylko do rozwoju i lepszego funkcjonowania spółdzielni, ale również do zwiększenia produkcji.

Nowa inwestycja w OSM Kosów Lacki

- Do tej pory proces magazynowania towarów mieścił się w 13 magazynach w różnych częściach zakładu. W perspektywie chcemy w magazynie umieścić urządzenia do wiórkowania, tarcia i plasterkowania sera. To jednoznaczne jest również z zatrudnieniem ok. 15-20 osób, a także zwiększeniem przychodów Spółdzielni – tłumaczy prezes Zarządu firmy Andrzej Minarczuk i dodaje, że jedną z najważniejszych inwestycji na kolejne lata jest modernizacja kotłowni gazowej.

Budynek magazynowo-produkcyjny ma powierzchnię 2200 m2, z czego 1900 m to magazyn chłodniczy z rampami do załadunku samochodów. Wartość inwestycji wynosi 7 mln zł. Część budynku sfinansowano ze środków własnych, natomiast część z kredytu udzielonego przez Bank BGŻ BNP Paribas. Firma uzyskała również 3 mln zł pochodzące z dofinansowania unijnego.

źródło: podlasie24.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ