Partner serwisu
09 maja 2019

Hiszpański sektor migdałów traci 14 milionów euro

Kategoria: Aktualności

Przymrozki dotknęły plantacje migdałowe, co skutkowało 50% uszkodzeń na wszystkich obszarach produkcyjnych.

Hiszpański sektor migdałów traci 14 milionów euro

Do tego należy dodać wpływ suchej pogody, chociaż być może zostanie to złagodzone przez deszcze odnotowane w trakcie ostatnich kilku dni. Wysokie temperatury podczas zimy spowodowały, że kwitnienie zaczęło się wcześniej, co wzbudziło obawy wśród producentów, biorąc pod uwagę, że przed nami jeszcze długi sezon, z wynikającym z tego ryzykiem przymrozków w czasie, gdy drzewa były szczególnie wrażliwe.

W hrabstwach Castellón sytuacja jest różna w zależności od okręgów i gmin, tj. im dalej na północ, tym mniejsze szkody. Na przykład w Maestrat lub Plana Baixa producenci oczekują nawet dobrych zbiorów. Najbardziej dotknięty jest Plana Alta, zwłaszcza jeśli chodzi o późniejsze odmiany.

Średnie szkody wynoszą 50%, a zwłaszcza w Llargueta. Szacuje się, że 300 hektarów odnotowało 100% szkód, a kolejne 1000 hektarów poniosło 50% szkód. Szkody w Utiel-Requena mogą zatem być warte ponad pięć milionów euro.

W hrabstwie Vinalopó, w prowincji Alicante, odmiany wczesne doznały szkód w zakresie od 20% do 80%, w zależności od obszaru. Odmiana w połowie sezonu, podobnie jak Llargueta, została dotknięta w różnym stopniu, osiągając nawet 100% uszkodzeń.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ