Partner serwisu
09 maja 2019

PSH Lewiatan w pierwszej dziesiątce na liście „200 największych polskich firm”

Kategoria: Aktualności

Polska Sieć Handlowa Lewiatan awansowała z 12. na 10. miejsce na liście „200 największych polskich firm” tygodnika Wprost. W 2018 roku szacunkowe obroty Sieci wyniosły 12,5 mld zł.

PSH Lewiatan w pierwszej dziesiątce na liście „200 największych polskich firm”

PSH Lewiatan, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia, jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych w Polsce. Lewiatan jako jedyny przedstawiciel branży handlu znalazł się w pierwszej dziesiątce listy tygodnika Wprost.

Tegoroczny awans w rankingu, świadczy o wzroście pozycji Lewiatana na polskim rynku handlu detalicznego. Obecnie sieć liczy ponad 3200 placówek handlowych na terenie całego kraju, w tym ponad 430 supermarketów o powierzchni sali sprzedaży przekraczającej 300 m2.

Tygodnik Wprost już po raz piąty ogłosił listę „200 największych polskich firm”. Wszystkie firmy znajdujące się w tegorocznym rankingu osiągnęły rekordowy przychód – ponad 772 mld zł. W porównaniu do zeszłego roku wzrost wyniósł 60 mld zł. Ranking został opracowany na podstawie informacji o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych polskich firm z dominującym polskim kapitałem.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ