Partner serwisu
10 maja 2019

Europa zwiększyła import kokosów o ponad 30%

Kategoria: Aktualności

W Europie transakcje te są ograniczone do stosunkowo niewielkiej liczby importerów, a dostawy są zdominowane głównie przez Wybrzeże Kości Słoniowej.

Europa zwiększyła import kokosów o ponad 30%

Jak wynika z danych europejski import kokosów wzrósł o ponad 30% w ciągu pięciu lat, przy czym pochodzą one z krajów rozwijających się.

Orzechy kokosowe są dystrybuowane w całej Europie. Niemniej jednak, głównym importerem tych orzechów jest Holandia, a także Niemcy, Francja, Włochy, Belgia, Austria i Dania.

Bardzo interesującym rynkiem zbytu kokosów jest Wielka Brytania, zwłaszcza że zużywa 13 tys. ton tych orzechów.

Włochy są również celem do rozważenia. W tym przypadku orzechy kokosowe są również sprzedawane bezpośrednio, co czyni ten kraj jednym z największych nabywców w krajach rozwijających się, szczególnie w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Jednakże kupujący mogą wymagać certyfikatów. Oznacza to ograniczenie stosowania pestycydów i dobre praktyki w całym łańcuchu od produkcji po gotowy produkt.

Wybrzeże Kości Słoniowej jest ważnym dostawcą dojrzałych i świeżych kokosów. Choć nie należy do największych producentów, ma przewagę dzięki dobrym połączeniom logistycznym z Europą i stabilnej produkcji w ciągu ostatnich kilku lat.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ