Partner serwisu
16 maja 2019

Niedobór wilgoci w glebie i susza przyczyną wzrostu cen ziemniaków

Kategoria: Aktualności

W dalszym ciągu w całym kraju występuje niedobór wilgoci w glebie i stan suszy się pogłębia.

Niedobór wilgoci w glebie i susza przyczyną wzrostu cen ziemniaków

Aktualna sytuacja na polach jest gorsza niż rok temu, kiedy także notowany był spory niedobór wody. Niemniej jednak, obecnie nie można dokładnie ocenić strat wyrządzonych przez suszę, ale jeśli w dalszym ciągu nie będzie długotrwałych opadów deszczu to wtedy może mogą pojawić się trudności w produkcji roślinnej, w tym także w odniesieniu do ziemniaków. Dodatkowo jeszcze spora część firm ubezpieczających uprawy od zjawiska suszy wytrzymała możliwość zawarcia umowy na wypadek wystąpienia tej klęski żywiołowej.
 
W związku z tym, na koniec kwietnia bieżącego roku na rynkach hurtowych za ziemniaki płacono 1,70 zł/kg w porównaniu do 1,44 zł/kg na początku miesiąca, a także względem 0,58 zł/kg rok wcześniej.
 
Pod koniec minionego miesiąca w Broniszach za te warzywa można było otrzymać 1,66-2,00 zł/kg, Bydgoszczy 1,50-1,76 zł/ kg, Lublinie 1,85-2,00 zł/kg, Łodzi 1,47-1,80 zł/kg, Wrocławiu 1,80-2,00 zł/kg, a w Rzeszowie 1,40-1,70 zł/kg. Podobnie jak w miesiącu poprzednim, najtańsze ziemniaki można było nabyć w Poznaniu, bo po 1,33-1,60 zł/kg.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ