04 czerwca 2019

Mazurska Manufaktura Alkoholi przedłuża zbiórkę crowdfundingową. Na koncie ma już niemal 1,5 mln zł

Kategoria: Aktualności

Mazurska Manufaktura Alkoholi – rodzinna spółka produkująca alkohole mocne – przedłużyła kampanię crowdfundingową na platformie Beesfund do 1 lipca br. Jak dotąd firma zebrała niemal 1,5 mln zł od ponad 650 akcjonariuszy, wśród których znalazła się m.in. Magda Gessler. Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na rozwój produkcji wódki i nalewek kraftowych. W planach spółki jest także wejście na Newconnect.

Mazurska Manufaktura Alkoholi przedłuża zbiórkę crowdfundingową. Na koncie ma już niemal 1,5 mln zł

Mazurska Manufaktura Alkoholi rozpoczęła zbiórkę środków na początku kwietnia, kiedy wyemitowała 143 tys. akcji, stanowiących 12,5 proc. udziałów w przedsiębiorstwie. Cena jednej akcji to 29,95 zł. Firma liczy na pozyskanie 4 mln zł. Pozyskane środki chce zainwestować przede wszystkim w produkcję wysokoprocentowej wódki i nalewek rzemieślniczych oraz doposażenie i rozwój zakładu mieszczącego się w zabytkowym browarze w Szczytnie. – Naszym celem długofalowym jest też zwiększenie udziału w rynku, w kategoriach: wódka oraz likiery, nalewki i smakowe napoje spirytusowe. Mamy także ambicje, by w ciągu pięciu lat wejść na Newconnect – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufkatury Alkoholi.

Do tej pory w spółkę zainwestowało ponad 650 osób, które nabyły akcje o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł. Wśród nowych akcjonariuszy znalazła się m.in. znana restauratorka Magda Gessler, która nabyła akcje o wartości 400 tys. zł i została ambasadorką emisji. - Cieszy nas fakt, że aż tyle osób uwierzyło w naszą firmę, ale i w potencjał rzemieślniczych wódek i nalewek. Zależy nam, by zbudować wokół naszej marki sieć miłośników dobrych alkoholi. Dotychczasowe efekty zbiórki pokazują, że jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego idziemy za ciosem i przedłużamy zbiórkę do 1 lipca – dodaje Gromek.

Na nowych akcjonariuszy Mazurskiej Manufaktury Alkoholi czeka szereg benefitów

Zakup jednej akcji o wartości 29,75 zł upoważnia do udziału w corocznym, walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Z kolei nabycie pakietu akcji o większej wartości (od 250, 500, 1000, 2000 i 5000 zł) wiąże się z dodatkowymi niespodziankami – m.in. limitowanymi, dedykowanymi alkoholami z oferty Spółki. Osoby, które zainwestują co najmniej 2000 zł, zostaną uhonorowane imienną cegiełką w „hall of fame” stworzonym w historycznym browarze w Szczytnie, gdzie firma ma swoją siedzibę. Z kolei nabywcy akcji o największej wartości (od 12 000 i 25 000 zł) otrzymają m.in. nowości produktowej Mazurskiej Manufaktury Alkoholi oraz zaproszenie na zwiedzanie zakładu połączone z degustacją. Na Inwestorów, którzy zakupią akcje o wartości co najmniej 100 000 zł czeka spersonalizowany, indywidualnie wypracowany pakiet korzyści.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ