11 czerwca 2019

Przestrzeń Lechstartera powstanie w Kielcach

Kategoria: Aktualności

20 maja zakończyła się IV edycja programu LECHSTARTER, w którym o 1 000 000 zł od Leszka walczyło 15 miast z całej Polski. Podczas 5 tygodni głosowania oddanych zostało prawie 300 000 głosów. Wśród miast, które zdobyły ich najwięcej, znalazły się Kielce, zdobywając oryginalną, otwartą PRZESTRZEŃ dla mieszkańców, projektu Jakuba Szczęsnego.

Przestrzeń Lechstartera powstanie w Kielcach

Kielce, Szczecin i Rzeszów – to właśnie te miasta zdobyły PRZESTRZEŃ dla swoich mieszkańców, zwyciężając w głosowaniu IV edycji LECHSTARTERA. W tym roku Leszek wrócił z odświeżoną mechaniką akcji, która pozwoliła na zaangażowanie znanego, polskiego architekta – Jakuba Szczęsnego. Współpraca zaowocowała projektem nietuzinkowej, miejskiej przestrzeni.

Pracownia Szczęsnego, SZCZ tworząc koncepcję, strefy skupiła się na problemie wielu polskich miast, którym brakuje miejsc dedykowanych lokalnym społecznościom. W rezultacie narodził się projekt pod nazwą PRZESTRZEŃ, o który walczyło 15 polskich miast reprezentowanych przez organizacje pozarządowe. Walka była bardzo zacięta aż do ostatniego dnia głosowania. Mieszkańcy zwycięskich regionów jeszcze tego lata będą mogli cieszyć się zieloną przestrzenią, idealną do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, organizacji wydarzeń kulturalnych czy zwykłych spotkań ze znajomymi.

Prawie 300 000 głosów, które udało się zgromadzić w trakcie programu, to zasługa 15 organizacji pozarządowych oraz wielu zaangażowanych w program podmiotów. Komunikacja marki Lech Premium, sponsora programu, została wsparta publikacjami zaangażowanych w projekt znanych postaci – Arety Szpury, Zofii Zborowskiej, Michała Piróga oraz Krzysztofa Jankesa Jankowskiego. Program wspierali również ambasadorzy programu – Filip Springer i Jakub Szczęsny, którzy oprócz merytorycznego zaplecza, wnieśli zaangażowane w budowę świadomości o programie i motywowanie do głosowania.

LECHSTARTER już od 2016 r. pozytywnie zmienia przestrzenie polskich miast, realizując oryginalne projekty dedykowane mieszkańcom. Lech Premium w poprzednich edycjach przeznaczył łącznie 3 000 000 zł na realizację ciekawych inicjatyw, które stworzył wspólnie z lokalnymi społecznościami.

Jak dotąd projekty finansowane z grantów programu zrealizowano zarówno w dużych miastach, takich jak Poznań, Gdynia czy Szczecin, jak i mniejszych, m.in. w Wolbromiu, Włocławku czy Morawicy.

źródło: kp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ