Partner serwisu
12 czerwca 2019

Deszcze zmniejszyły dostawy truskawek z Serbii i południowej Ukrainy

Kategoria: Aktualności

Powodzie w centralnych regionach Serbii spowodowały ogromne straty dla rolników uprawiających warzywa, owoce i jagody. Z powodu złej pogody podaż produktów drastycznie się zmniejszyła, a stwierdzenia o ryzyku utraty 80% zbiorów malin, które początkowo uznano za zawyżone, nie wydają się już zbyt nierealistyczne.

Deszcze zmniejszyły dostawy truskawek z Serbii i południowej Ukrainy

W rezultacie podaż truskawek i czereśni z Serbii gwałtownie spadła. Jednocześnie popyt na te owoce nadal rósł na rynku rosyjskim, co doprowadziło do pewnej stabilizacji cen. Niemniej jednak wzrost cen wiśni był również wspierany przez zakończenie sezonu sprzedaży tych owoców w Uzbekistanie.
 
Na Ukrainie południowe regiony kraju cierpiały również z powodu silnego wiatru, ulewnego deszczu i gradu. Ulice Chersoniu w wyniku złej pogody zamieniły się w rzeki, a rolnicy nie mieli możliwości oczyszczenia owoców przez kilka dni. Nawet teraz, pomimo poprawy warunków pogodowych, jakość ich pozostawia wiele do życzenia z powodu nadmiernej wilgotności. Dlatego możliwe jest, że niektórzy producenci dokonają zbioru owoców w regionach południowych wcześniej niż planowano.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ