Partner serwisu
25 czerwca 2019

Dobre perspektywy eksportu orzechów do UE

Kategoria: Aktualności

Eksport orzechów do UE wzrósł w tempie 11% rocznie, zarówno pod względem wartości, jak i wielkości.

Dobre perspektywy eksportu orzechów do UE

Już w 2017 r. import osiągnął rekordową wartość 1,1 mld euro, a jego wielkość wyniosła 207 tys. ton zarówno w przypadku łuskanych, jak i niełuskanych. 
 
Włochy, Niemcy i Hiszpania są największymi odbiorcami orzechów włoskich i oferują dobre możliwości biznesowe, ponieważ łącznie posiadają 60% całkowitego przywozu. Istnieją inne kraje o wysokim konsumpcji w przeliczeniu na mieszkańca, takie jak Holandia i Austria, gdzie są również dobre perspektywy. Ponadto są także rynki w Europie Środkowej, takie jak Polska i Czechy, które również warto wziąć pod uwagę.
 
Chile jest największym dostawcą tego produktu wśród krajów rozwijających się, przy czym areał produkcji orzechów włoskich rośnie w tempie od 1,5 tys. ha do 2 tys. ha rocznie, a roczna produkcja ma wzrosnąć o 15-20%. Wielkość może zwiększyć się nawet pięciokrotnie w obrębie najbliższych pięciu lat i osiągnąć 500 tys. ton.
 
Poza tym, Unia Europejska nie jest samowystarczalna, aby zaopatrzyć się w orzechy włoskie. Głównymi producentami łuskanych orzechów włoskich jest Francja, Rumunia, Grecja, Niemcy, Hiszpania i Włochy. Tymczasem największymi dostawcami orzechów niełuskanych jest Francja, Rumunia i Włochy.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ