Partner serwisu
08 lipca 2019

Polacy poprawiają sobie humor lodami!

Kategoria: Aktualności

Lody to sprawdzony sposób Polaków na radzenie sobie ze złym humorem, ale jemy je również w przypływie radości, ważnych chwilach oraz wyjątkowych miejscach – wynika z przeprowadzonego przez markę Koral badania* na temat preferencji lodowych Polaków. Niemal wszyscy Polacy, bo aż 92% są zdania, że jedzenie lodów poprawia im nastrój. Na pytanie o uczucia z jakimi kojarzą się lody 9 na 10 respondentów wskazało radość, kolejne miejsca zajęła przyjaźń i miłość. Lody towarzyszą nam zatem w najważniejszych chwilach i pozostają we wspomnieniach na zawsze.

Polacy poprawiają sobie humor lodami!

Lody, szczególnie w Polsce, stały się niemal kultowym deserem kojarzonym z latem, plażą, beztroską i wakacjami. We wspomnieniach Polaków najczęściej pojawiają się jako nagroda po zakończeniu roku szkolnego, ważnym wyjściem z rodzicami do kawiarni i czasem nad polskim morzem. Badania pokazują, że 47% Polaków za wyjątkowy smak sprzed lat uważa właśnie lody śmietankowe na patyku. Dane te pokazują, że lody nie są tylko zwykłą słodką przekąską, ale wywołują u nas wyjątkowe uczucia i przenoszą nas w czasy beztroskiego dzieciństwa.

Lody to radość

Lody sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi i radośni –zdecydowana większość Polaków lody kojarzy właśnie z uczuciem radości i niemal wszyscy badani uważają, że są doskonałym sposobem na poprawę nastroju. Taką tezę potwierdzają badania przeprowadzane przez Kantar Polska na zlecenie marki Koral. Zdecydowana większość Polaków jest zdania, że jedzenie lodów poprawia im nastrój – taką odpowiedź wskazało 92% ankietowanych. Zapytani o to z jakimi uczuciami kojarzą im się lody (z możliwością wyboru 3 odpowiedzi) najczęściej wymieniali radość (91%). Dla niespełna połowy (47%) lody to przyjaźń, a dla 31% nawet miłość. Pojawiły się też wskazania na uczucie tęsknoty, które z lodami kojarzy się 12% badanych, być może jest to właśnie wspomniana tęsknota za dzieciństwem. Pozostałe, wymieniane spontanicznie uczucia to: przyjemność, relaks, ochłoda, wakacje, szczęście, spokój, wolność, beztroska, ulga, błogość oraz święto. Tylko 1% badanych nie kojarzy lodów z żadnym uczuciem.

Wyjątkowe miejsca i okazje

Lody kojarzą się z pozytywnymi uczuciami również dlatego, że jemy je w wyjątkowych chwilach naszego życia – święta, zakończenie roku szkolnego, wakacje, spacery z rodzicami, zabawa z przyjaciółmi. „Dla nas lody to nie tylko produkt, który sprzedajemy – wierzymy, że lody są wyjątkowym deserem, który towarzyszy nam w wyjątkowych chwilach i mają magiczną zdolność przenoszenia nas w czasy beztroskiego dzieciństwa. Każdy z nas potrafi przypomnieć sobie smak lodów śmietankowych na patyku podczas pierwszych wakacji, albo lody gałkowe jedzone po odbiorze świadectw szkolnych na koniec roku. Staramy się, aby smaki sprzed lat były wciąż obecne w produkowanych przez markę Koral lodach, aby tworzyć piękne wspomnienia kolejnych pokoleń Polaków.” – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor marketingu PPL Koral.

Na pytanie z jakim miejscem lub sytuacją kojarzą się Panu(i) lody, najczęstszym wskazaniem był spacer w parku (27%), w drugiej kolejności plaża nad morzem (19%), a w następnej rodzinne spotkania (16%), spotkania ze znajomymi (14%) oraz wieczór w domu (11%). Dla dwudziestolatków jedzenie lodów kojarzy się z przebywaniem ze znajomymi (23%) a dla osób z dziećmi poniżej 18 lat to czas spędzany na spacerach w parku (33%).

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ