Partner serwisu
24 lipca 2019

Pierwsze polskie śliwki sezonu droższe niż w ubiegłym roku

Kategoria: Aktualności

Według analityków EastFruit pierwsze śliwki z lokalnych sadów już trafiły na półki w Polsce. W chwili obecnej na polskim rynku dostępny jest tylko bardzo mały wolumen, w większości składający się ze śliwek odmian Cacanska Rana, Herman i Ruth Gerstetter.

Pierwsze polskie śliwki sezonu droższe niż w ubiegłym roku

W tym roku sezon na śliwki rozpoczął się w Polsce bardzo późno, szczególnie że rok temu pierwsze śliwki trafiła do sprzedaży pod koniec czerwca.
 
Pierwsza partia śliwek jest o 47% droższa niż na początku kampanii 2018 roku. Uczestnicy rynku nie odrzucają możliwości spadku cen w najbliższej przyszłości, gdy tylko te owoce na rynku pojawią się nie tylko z południa, ale również z centralnych regionów kraju.
 
Według uczestników rynku główną przyczyną wyższych cen na początku sezonu jest obniżenie się rentowności w całym kraju. Niskie średnie dzienne temperatury w okresie kwitnienia i duża ilość opadów w okresie dojrzewania doprowadziły nie tylko do zmniejszenia objętości tych produktów, ale także do zauważalnego spadku jakości oferowanych owoców.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ