Partner serwisu
19 sierpnia 2019

Dekarbonizacja wody serwisowej na potrzeby nowych linii rozlewniczych

Kategoria: Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej XII Konferencja Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym

Potrzeba modernizacji stacji uzdatniania wody w browarze w Elblągu została podyktowana koniecznością dostosowania wody serwisowej w związku z instalacją nowych linii rozlewniczych – podkreśla Aleksandra Demczuk, która wygłosi referat podczas Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej.

Właściwości fizykochemiczne wody zostały ściśle określone przez producenta nowych linii, a dodatkowym ograniczeniem inwestora było określenie twardości wody do 3 - 5 st. n. Woda serwisowa zasilająca browar pochodzi z miejskiej sieci wodociągowej i używana jest w myjkach butelek. Dotychczas miała twardość około 16 st. n. Wodę do stacji uzdatniania pobiera się za istniejącymi filtrami żwirowymi. – W wymiennikach jonitowych (dekarbonizatorach) wypełnionych słabo kwaśnym kationitem zachodzi rozkład wodorowęglanów i równoczesne usuwanie twardości węglanowej. Aby otrzymać twardość 3-5 st. n. do strumienia wody zdekarbonizowanej doprowadza się wodę miejską w odpowiedniej proporcji - mówi Aleksandra Demczuk specjalista ds. ochrony środowiska w elbląskim browarze.

– Dzięki nowej centralnej instalacji dekarbonizacji wody, w browarze zmniejszyły się koszty zmiękczania wody punktowo na działach, generowane głównie przez zużycie soli tabletkowej, wody do regeneracji i przeglądów eksploatacyjnych – podsumowuje Aleksandra Demczuk.

Referat “Dekarbonizacja wody serwisowej na potrzeby nowych linii rozlewniczych” zostanie wygłoszony około godziny 13:30 w ramach konferencji Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym, dnia 2.10.2019 r. w hotelu Sheraton w Sopocie.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ