Partner serwisu
13 września 2019

Brexit wywiera presję na brytyjskich rolników

Kategoria: Aktualności

Rolnicy w Wielkiej Brytanii desperacko starają się skończyć zbiory i wysłać swoje nadwyżki produkcyjne za granicę przed terminem Brexitu, ponieważ brak wypracowanego porozumienia do tego czasu zmusiłby ich do porzucenia rynków europejskich na rzecz Afryki.

Brexit wywiera presję na brytyjskich rolników

W odniesieniu do brytyjskiego sektora świeżych frytek stanowi to około 12% całkowitej produkcji ziemniaków w Wielkiej Brytanii. Rynek podąża za trendami sezonowymi. Większość upraw jest wykorzystywana na rynku krajowym, ale stały eksport do Irlandii stanowi podstawowe wsparcie dla rynku.

Z Wielkiej Brytanii wysyła się około 55 tys. ton świeżych ziemniaków do Irlandii każdego sezonu, a miesięczny eksport utrzymuje się na poziomie około 4 tys. ton.

Kiedy wejdzie w życie Brexit, Wielka Brytania nie będzie mogła wywozić świeżych ziemniaków do UE, dopóki nie nastąpi porozumienie handlowe. Ponadto Wielka Brytania wstrzyma eksport ziemniaków na frytek do Irlandii do czasu osiągnięcia porozumienia z Brukselą w sprawie przepisów fitosanitarnych.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ