Partner serwisu
28 lutego 2020

Rynek importowanych do Polski arbuzów

Kategoria: Aktualności

W ciągu ostatnich kilku lat rynek importowanych arbuzów w Polsce znacznie się zmienił.

Rynek importowanych do Polski arbuzów

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Eastfruit, arbuzy na polskim rynku są dostępne przez cały rok, co nie zmienia faktu, że zimą należą one do egzotycznej i ekskluzywnej części oferty świeżych owoców, a ich ceny są stosunkowo wysokie.

Arbuzy, które są importowane latem z sąsiednich krajów, na przykład z Rumunii, Bułgarii, Węgier lub Ukrainy, a ich koszt w szczycie sezonu to średnio 1,50 zł/kg, są teraz sprowadzane do Polski z całego świata, w tym również z Brazylii.

Obecnie arbuzy w Polsce są jeszcze droższe niż w pierwszej połowie lutego tego roku. Jeżeli na początku tego miesiąca średnia cena hurtowa importowanego arbuza na poziomie 3,80 zł/kg, to w tej chwili ceny już są na poziomie 5,00-6,50 zł/kg, co jest średnio 1,5 razy wyższe.

źródło: nawozy.eu
Tagi: import, arbuzy
2
Szymon Koval
2020-02-28
Jak dla mnie fajnie byłoby, aby to polskie firmy importowały arbuzy - niezależnie, czy ceny po całości rosną tego towaru. Jeśli kupi polski przedsiębiorca i sprzeda to mimo faktu, że arbuza nie opłaca się hodować w kraju (i ja to rozumiem że importujemy) to jednak takie rozwiązanie pozwoli umacniać gospodarkę kraju, a więc kumulować zasoby ekonomiczne naszego społeczeństwa. To ważne! Bogactwo społeczeństwa to nie efekt przypadku... Zachód wie to dobrze.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ