Partner serwisu
11 marca 2020

Somersby Wild Berries, czyli 0,0% alkoholu i 100% orzeźwienia

Kategoria: Aktualności

Na sezon letni 2020 roku do portfolio marki Somersby dołączył drugi wariant bezalkoholowy – Somersby Wild Berries. Owoce leśne są uważane za jeden z najbardziej pożądanych smaków na lato orzeźwiający, kwaskowaty, z nutą słodyczy[1].

Somersby Wild Berries, czyli  0,0% alkoholu  i 100% orzeźwienia

Somersby Wild Berries 0,0% ma intensywny kolor i smak. To idealne połączenie bezalkoholowego piwa i smaku leśnych owoców, daje orzeźwienie z nutą delikatnej słodyczy. Najlepiej smakuje schłodzony, podany z kostkami lodu. Na rynku jest dostępny od marca br. Somersby Wild Berries 0,0% to drugi po Somersby Pear 0,0% wariant bezalkoholowy w portfolio marki.

Nowy wariant Somersby Wild Berries 0,0% wpisuje się w silny trend konsumencki aktywnego trybu życia. Szczególnie pełnoletni młodzi ludzie szukając przyjemności i orzeźwienia chętnie wybierają piwa nisko- i bezalkoholowe. Segment piw bezalkoholowych rozwija się nadal bardzo dynamicznie. W 2019 roku wartość rynku bezalkoholowego piwa w Polsce wzrosła o ponad 58 proc[1]., wolumenowo o 56 proc.[2], zaś udział piw bezalkoholowych w rynku piwa wartościowo to już 4,7 proc.[3]

Szata graficzna opakowania nawiązuje do intensywności kolorów owoców leśnych i wykorzystuje kolorystykę kodu piw bezalkoholowych, czyli kolor niebieski z wyraźną informacją 0,0% alkoholu. Produkt jest dostępny w bezzwrotnych butelkach o poj. 0,4l oraz w puszkach 0,5l. Znaleźć go będzie można w standardowych lodówkach z piwem oraz lodówkach Strefy Orzeźwienia obok innych wariantów piw bezalkoholowych i smakowych z oferty Carlsberg Polska. Wprowadzeniu nowości na rynek towarzyszą działania w mediach społecznościowych oraz materiały POS w punktach sprzedaży.

[1] Zymetria, test smaku, 2019

[1] Obliczenia własne Carlsberg Polska 2019 vs 2018, segment piw bezalkoholowych

[2] Obliczenia własne Carlsberg Polska 2019 vs 2018, segment piw bezalkoholowych

[3] Dane Nielsen, piwo, % udziały w wartości sprzedaży segmentu piw bezalakoholowych w kategorii piwa, cała Polska, 2019 vs 2018

źródło: informacja prasowa
Tagi: Somersby
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ