Partner serwisu
04 sierpnia 2020

KRUK WÓDKA MANUFAKTUROWA

Kategoria: Aktualności

W maju b.r. na rynek weszła prawdziwa POLSKA WÓDKA manufakturowa, wytwarzana w niewielkiej ilości zgodnie ze starymi i sprawdzonymi zasadami zestawiania destylatów. Długo leżakują w kadziach nabierając głębi i gładkiego smaku. Nalewana, korkowana, etykietowana i numerowana ręcznie. Jakość gwarantowana przez właścicieli ich własnymi podpisami. A tytułowy KRUK? Jest autentyczny jak historia i miejsce powstania tej wódki.

KRUK WÓDKA MANUFAKTUROWA

„KRUK WÓDKA MANUFAKTUROWA narodziła się w Pałacu Nakomiady z 1705 roku. Dawne majątki ziemskie słynęły z wytwarzania wykwintnych alkoholi w rodzinnych manufakturach. Pieczołowicie przenosimy te tradycje do dzisiejszego świata. Podobnie jak dawni mistrzowie rzemiosł, latami terminowaliśmy zbierając doświadczenia w wytwarzaniu najlepszych wódek w Polsce, by stworzyć łagodnie filtrowaną i wolno dojrzewającą wódkę KRUK.” – mówi Joanna Bujarska-Ciszek, współwłaścicielka firmy.


„Robimy wódkę niszową. Jesteśmy obecni przy jej wytwarzaniu, próbujemy jak smakuje. Gdy inni gonią za szybkością i ilością, my dajemy naszej wódce czas na dojrzewanie. Tak nasza SlowVodka nabiera coraz lepszego smaku, tak dobrego, że promujemy jej picie podbnie jak pijemy dobre whisky, czy burbona: lekko schłodzoną lub na lodzie, szklanka z grubego szkła, bez pośpiechu i z satysfakcją.” - dodaje Mikołaj Ciaś współwłaściciel firmy.

ŻYTO 41,6%: Zapach: delikatny, słodkie ziarno doprawione pieprzem, chrzanem, w tle wanilia, czereśnia. Smak: w przełyku łagodny, wanilia i pieprz, zioła śródziemnomorskie, czarne oliwki. Finisz: słodko-cierpki, pieprzowo – cytrynowy, rozgrzewający, na koniec mleczna delikatność


ZIEMNIAK 41,6%: Zapach: delikatny, delikatne trawy, nuty mineralne, lekko leśne, kwiaty, zioła, jagody, chrzan Smak: w przełyku łagodny, owocowy: jagoda i malina, wanilia Finisz: gorycz pieprzu czarnego i słodycz wanilii, zioła prowansalskie

Dwa smaki – żyto i ziemniak w pojemnościach 500 ml i 700 ml Sugerowana cena detaliczna: 69,99 zł za 500 ml i 99,99 zł za 700 ml KRUK WÓDKA MANUFAKTUROWA będzie dostępna w specjalistycznych sklepach z alkoholem oraz w gastronomii.

źródło: informacja prasowa
RR
2020-08-05
Fajnie, że w Polsce takie rzeczy zaczynają robić. Wygląda super.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ