Partner serwisu
25 listopada 2021

Polaków patent na inflację. Too Good To Go odnotowuje dwa miliony uratowanych posiłków!

Kategoria: Z życia branży

Galopująca inflacja coraz częściej skłania nas do szukania mądrych sposobów zarządzania domowym budżetem. Jednym z rozwiązań, jakie pokochali Polacy, jest aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia. Społeczność Too Good To Go w Polsce tworzy blisko półtora miliona użytkowników, którzy wspólnie uratowali już dwa miliony posiłków. To emisja rzędu 5 000 000 kg CO2e, jaką udało się zaoszczędzić naszej planecie.

Polaków patent na inflację. Too Good To Go odnotowuje dwa miliony uratowanych posiłków!

Too Good To Go zadebiutowało na polskim rynku w 2019 roku. Od tego czasu aplikacja odniosła ogromny sukces, a to za sprawą każdego z 1 411 804 użytkowników oraz 3 232 partnerów, którzy dzień w dzień dostarczają wielu pysznych powodów do niemarnowania. W każdej minucie można upolować paczkę -  niespodziankę, która pozwoli zaoszczędzić emisję 2,5 kg CO2e. Popularność Too Good To Go i zaangażowanie Polaków zaowocowało uratowaniem już ponad 2 000 000 posiłków. Co to oznacza w praktyce? To ogromny ukłon w stronę naszej planety, gdyż „koszt” emisji CO2e, jaki poniosły w związku z koniecznością wyprodukowania takiej ilości żywności jest równy 984 lotom dookoła globu. Nie tak dawno świętowaliśmy pierwszy uratowany milion posiłków. Mam wrażenie, jakby było to wczoraj, a dzisiaj na liczniku mamy już dwa miliony i apetyt na więcej! Jestem dumna, że współtworzę tak wspaniały ruch, ale jeszcze bardziej jestem dumna z Polaków, ich zaangażowania i świadomości, że każdy z nas ma ogromny wpływ na niemarnowanie żywności. Dziękuję, że jesteście z nami! – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go w Polsce.

Każdy z nas może wpłynąć na ograniczenie skali marnowania żywności. Badania przeprowadzone w ramach projektu PROM wykazały, że w Polsce rocznie marnujemy 5 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności, z czego aż 60% w naszych domach. Szacuje się, że to aż 3000 zł wyrzucone do kosza przez polską rodzinę.

Too Good To Go chce zarażać ideą niemarnowania żywności jak największą ilość zwykłych ludzi. Równolegle prowadzi szereg inicjatyw zwiększających świadomość społeczeństwa w tym zakresie. We wrześniu zainaugurowała kampania „Często Dobre Dłużej” mająca na celu zwrócenie uwagi na poprawne rozumienie dat ważności: „najlepiej spożyć przed” i „należy spożyć do”. W akcję zaangażowało się wielu partnerów,  zobowiązując się do wprowadzenia specjalnych oznaczeń na swoich opakowaniach.

Jeżeli chcesz współtworzyć społeczność Pogromców Marnowania Żywności wystarczy, że zainstalujesz aplikację i w ramach swojego miasta znajdziesz interesujące Cię punkty oferujące paczki – niespodzianki w obniżonej cenie. Rezerwujesz posiłek, opłacasz zamówienie online, a następnie możesz udać się do wybranego punktu w określonych godzinach, aby odebrać paczkę. W Too Good To Go dostępne są znane sieci, jak również małe lokalne biznesy. 

Dzięki aplikacji Too Good To Go wszystkie emisje jakie powstały w produkcji, transporcie i całej drodze z pola do stołu, nie zmarnowały się, a to tyle ile:

  • wynoszą roczne emisje 642 polskich obywateli
  • wyemitowały by 1088 samochody osobowe jeżdżące non-stop przez cały rok
  • powstałoby gdybyśmy wykonali 4570 lotów z Warszawy do Nowego Jorku
  • potrzebne jest, aby podgrzać wodę w bojlerze elektrycznym, na prysznic trwający 30 lat

Z Too Good To Go można korzystać między innymi w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Olsztynie, Elblągu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Płocku, Radomiu, Białymstoku, Opolu i Zielonej Górze.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ