Partner serwisu
02 lipca 2014

SM RYKI: oczyszczalnia w technologii membranowej

Kategoria: Z życia branży

Zarząd Spółdzielni Mleczarskiej RYKI podpisał umowę na pożyczkę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, która przeznaczona zostanie na budowę zakładowej oczyszczalni ścieków, najnowocześniejszej tego typu inwestycji w branży mleczarskiej w Polsce. Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią br., a jego koszt wyniesie ok. 10 mln zł.

SM RYKI: oczyszczalnia w technologii membranowej

Po pierwsze ekologia

W kwietniu SM RYKI w drodze przetargu wyłoniła jako wykonawcę inwestycji firmę PP – EKO. Głównym kryterium wyboru była cena i szybkość realizacji zamówienia. Oczyszczalnia zostanie wybudowana w technologii membranowej, która daje znacznie lepszy efekt ekologiczny niż rozwiązania konwencjonalne. Decyzję o wyborze takiej technologii podjęto po dokładnym sprawdzeniu jej zalet w praktyce w podobnym obiekcie za granicą. Istotnym czynnikiem był też fakt, że SM RYKI posiada już doświadczenie z membranami, które wykorzystywane są od wielu lat w linii produkcyjnej do proszkowania serwatki. Zalety nowej oczyszczalni to całkowity brak nieprzyjemnych zapachów oraz przyjazna środowisku architektura.

Jakość produktów

- Jesteśmy producentem wysokiej jakości serów dojrzewających w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że nowe technologie przyczyniają się do wzrostu jakości naszych produktów. Wykazujemy także stałą troskę o środowisko naturalne. W ciągu ostatnich lat zwiększyliśmy naszą produkcję o 100 procent, dlatego też podjęliśmy decyzję o budowie własnej, niezależnej oczyszczalni – podkreśla Jerzy Pyza, prezes Spółdzielni Mleczarskiej RYKI.

 Źródło: SM RYKI

Fot. SM RYKI

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ