Partner serwisu
07 lipca 2014

3,5 mld złotych obortu MLEKPOLU

Kategoria: Z życia branży

Tę sumę przekorczyły oborty firmy w 2013 r. Dziś grajewska spółdzielnia na eksport produkuje ponad 30 proc. swoich wyrobów. Wartość sprzedaży w eksporcie przekroczyła 650 mln PLN. Sery, proszki mleczne, mleko UHT z MLEKPOLU spotkać dziś można niemal w każdym zakątku świata, w tym tak odległych krajach jak Indonezja, choć nie brakuje klientów na unijnym rynku wewnętrznym i wśród bliskich sąsiadów.

3,5 mld złotych obortu MLEKPOLU

Czas podsumowań

XXXIX Zgromadzenie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie oceniło pracę Zarządu Spółdzielni za ostatni rok oraz podsumowało czteroletnią kadencję Rady Nadzorczej. Tegoroczne Zgromadzenie miało także za zadanie wybranie ze swojego grona 21 nowych członków Rady Nadzorczej, która wspólnie z Zarządem przez kolejne 4 lata decydować będzie o kształcie i polityce największej w Polsce spółdzielni mleczarskiej.

Dynamiczny rozwój

Dziś MLEKPOL jest bez wątpienia liderem w skupie i przetwórstwie mleka. Grajewska spółdzielnia w 2013 roku skupiła od swoich dostawców prawie 1,4 mld litrów mleka, czyli 14,6 proc. krajowego skupu. Rekordowo wysokie były też ceny płacone rolnikom za dostarczane mleko. W grudniu 2013 Mlekpol płacił 2,11 zł/l, a w tym samym czasie średnia krajowa wynosiła 1,60 zł/l.

MLEKPOL stale unowocześnia swoje zakłady. W 2013 roku na modernizację i zakup nowych technologii spółdzielnia wydała 75 mln zł, zaś w 2014 wartość inwestycji na pewno przekroczy 90 mln zł.

- Tak wysokie nakłady inwestycyjne są konieczne, by zwiększyć moc przerobową produktów eksportowych, tego wymaga od nas rynek zagraniczny - podkreślał Edmund Borawski, prezes Zarządu. – Kupujemy najnowocześniejsze technologie, by jakość wytwarzanych przez nas produktów była na najwyższym światowym poziomie, taka jest nasza filozofia.

Nowe władze

Podczas Zebrania wyłoniono także nowy skład Rady Nadzorczej SM MLEKPOL, która rozpoczęła swoją kadencję na kolejne 4 lata. Swoje miejsca w Radzie utrzymało około 70 proc. jej składu. W Zebraniu uczestniczyło 84 uprawionych (100 proc. frekwencja), zaś do Rady kandydowało prawie 70 osób.

Źródło informacja prasowa SM MLEKPOL (First Communications)

Fot. First Communications

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ