Partner serwisu
30 listopada 2022

GLENFIDDICH ORCHARD EXPERIMENTAL SERIES # 05

Kategoria: Aktualności

Glenfiddich, najczęściej nagradzana na świecie szkocka whisky typu single malt , wprowadziła nowy wariant whisky w ramach serii Experimental. Glenfiddich Orchard Experiment jest piątym wariantem z tej serii i pierwszym na świeckie szkockim single malt finiszowanym w beczkach po Somerset Pomona. To unikatowa kompozycja, która stanowi dopełnienie kolekcji whisky ze słynnej rodzinnej destylarni.

GLENFIDDICH ORCHARD EXPERIMENTAL SERIES # 05

A wszystko zaczęło się w 2016 roku…
W 2016 roku marka Glenfiddich rozpoczęła emisję „Experimental Series”, która łamie utarte kanony w produkcji whisky, nadając jej nowy, niemal bezgraniczny wymiar. Marka posiada niezrównaną kolekcję rzadkich, starzonych single maltów, z których może czerpać pomysły do tworzenia nowych, innowacyjnych wariantów whisky. W skład serii Experimental wchodzi 5 wyjątkowych, limitowanych wariantów whisky:


GLENFIDDICH IPA WHISKY SINGLE MALT – EXPERIMENT #01 (Pierwsza single malt whisky finiszowana w beczkach po piwie, nasycona rześkimi nutami cytrusowymi oraz wyrazistymi akcentami chmielu z beczek, w których wcześniej leżakowało rzemieślnicze piwo IPA.)
GLENFIDDICH PROJECT XX WHISKY SINGLE MALT - EXPERIMENT #02 (Połączenie 20 wyjątkowych beczek Glenfiddich wybranych przez dwudziestu ekspertów.)
GLENFIDDICH WINTER STORM - EXPERIMENT #03 (21 letni Glenfiddich finiszowany na ostatnim etapie w rzadkich beczkach po Ice Wine, winie którego winorośla zbierane są dopiero po pierwszych przymrozkach. Użycie tych wyjątkowych beczek nadaje maślany, kremowy i cytrusowy akcent w whisky.)
GLENFIDDICH FIRE & CANE WHISKY SINGLE MALT- EXPERIMENT #04 (Torfowy, dymny Glenfiddich, który dodatkowo leżakowany jest w beczkach po karaibskim rumie.)


Najnowsza seria: GLENFIDDICH ORCHARD EXPERIMENTAL SERIES # 05
Inspiracją do stworzenia wariantu Orchard Experiment było spotkanie mistrza destylacji Briana Kinsmana z Matildą Temperley, mistrzynią destylacji Somerset Cider Brandy Company, produkującej Somerset Pomona. To właśnie ta pasja do robienia rzeczy pionierskich doprowadziła do nawiązania współpracy z podobnie myślącymi wizjonerami, rodziną Temperley, którzy dzielą tego samego ducha przedsiębiorczości. Farma Temperley w Somerset, w Wielkiej Brytanii, tłoczy cydr od ponad 200 lat i produkuje wielokrotnie nagradzaną Somerset Cider Brandy.

Seria Orchard Experiment doskonale ukazuje innowacyjność, tradycję i sztukę destylacji. Łączy w sobie wszystko to co najlepsze i nieoczywiste – głębię i klasyczny charakter whisky Glenfiddich z delikatnymi nutami świeżej gruszki oraz słodkich jabłek. To prawdziwy pionierski Single Malt, który przez około cztery miesiące leżakował w słodkich beczkach po spirytusie Somerset Pomona, wykwintnym spirytusie jabłkowym, który zdobi stoły najlepszych restauracji na całym święcie, dając charakterystyczny owocowy posmak.
Ta niezwykła whisky zamknięta jest w opakowaniu inspirowanym sadem.


Można ją kupić w wybranych punktach sprzedaży, sugerowana cena to 269,00 złotych.

Więcej informacji o marce Glenfiddich znajduje się na stronie: www.glenfiddich.com

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ