Partner serwisu
05 czerwca 2023

Bezpieczeństwo podstawą dla producentów żywności [rozmowa z Anną Garmadą z firmy SLODKIE]

Kategoria: Aktualności

Przypadający 7 czerwca Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności to najlepszy moment w roku, by przyjrzeć się standardom, jakie reprezentują dzisiejsi producenci. Co stanowi gwarancję jakości? Które certyfikaty warto znać? I skąd pozyskiwać surowce, by oferować klientom żywność bez cienia ryzyka? Sprawdźmy, co o kwestii bezpieczeństwa mówi SLODKIE, jeden z europejskich liderów w branży słodyczy reklamowych.

Bezpieczeństwo podstawą dla producentów żywności [rozmowa z Anną Garmadą z firmy SLODKIE]

Świadomy konsument to ten, który wybiera produkt, jaki dobrze zna, lub sięgając po nowy, uważnie poznaje jego skład. Podobnie działają odpowiedzialni producenci żywności, którzy dokładają wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagającego rynku.

Pozyskiwanie surowców bez ryzyka

Pierwszym krokiem w produkcji wysokiej jakości żywności, która będzie w pełni bezpieczna i atrakcyjna dla konsumenta, jest kwestia pozyskiwania odpowiednich surowców. Choć w dostawcach niekiedy można przebierać, to znalezienie zaufanego źródła nie jest już takie łatwe. Jak radzą sobie z tym producenci słodyczy reklamowych?

Przede wszystkim pozyskujemy surowce od firm, które darzymy pełnym zaufaniem i jesteśmy im wierni od lat. Gwarancją są dla nas posiadane przez nich certyfikacje oraz to, jaką pozycją cieszą się na rynku. Od początku istnienia SLODKIE, czyli od ponad ćwierćwiecza współpracujemy z firmą Barry Callebaut, która jest światowym liderem w kategorii czekolady. Mamy zaufanie do jej surowców i naturalności wykorzystywanych składników. Sami nie uznajemy kompromisów w zakresie smaku i wiemy, że nasz dostawca działa dokładnie tak samo. Chcemy i w konsekwencji oferujemy naszym klientom najwyższą jakość, co jest doceniane przez zamawiających nasze słodkości. Jakość i bezpieczeństwo to nasza strategia na długofalowe relacje – komentuje Anna Garmada, CEO firmy SLODKIE.

IFS FOOD na straży bezpieczeństwa

Regulowane ustawowo normy dotyczące bezpieczeństwa żywności to podstawa funkcjonowania firm na rynku spożywczym. Przestrzeganie określonych standardów sprawia, że do obiegu wprowadzane są produkty bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Jednak coraz bardziej wnikliwi konsumenci szukają w produktach dodatkowych potwierdzeń, czym są oczywiście certyfikacje. Jedną z nich jest IFS FOOD (International Featured Standard), czyli standard oceny zgodności produktów i procesów w odniesieniu do bezpieczeństwa i jakości żywności, który spełnia kryteria Global Food Safety Initiative – GFSI. Co warto wiedzieć o IFS?

LOGO IFS Food na produkcie to dla nas symbol bezpieczeństwa i jakości. Otrzymanie certyfikatu IFS FOOD wiąże się z udokumentowaniem szeregu wartości, które producent musi reprezentować. Wśród nich – wysoka jakość surowców wykorzystywanych do produkcji, przestrzeganiem zasad Food Defence w zakładzie, a także zapewnieniem ciągłego doskonalenia firmy.

Certyfikację IFS nadzoruje zewnętrzna, niemiecka jednostka, która sprawdza każdy etap produkcji. Wszystko po to, by konsumenci otrzymywali w pełni bezpieczny produkt spożywczy o najwyższej jakości. Jak podkreśla dalej Anna Garmada: certyfikat ten potwierdza, że nasze produkty są wytwarzane, pakowane i dystrybuowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. To właśnie z uwagi na bezpieczeństwo stale modernizujemy nasz park maszynowy, inwestujemy w nowoczesne technologie, maszyny i procesy produkcyjne. Chcemy, by bezpieczeństwo i jakość były naszym głównym wyróżnikiem na tle konkurencji i myślę, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Warto dodać, że SLODKIE to jedyna firma z branży słodyczy reklamowych w Polsce, która od 2014 roku coroczne przechodzi certyfikację IFS.

Więcej niż bezpieczna żywność

Wyśrubowane standardy, rosnąca świadomość konsumencka i ekologiczna, a także zmiany trendów w kwestii żywienia znacząco wpływają na kształt oferty dzisiejszych producentów. W niej coraz częściej goszczą nie tylko produkty stworzone w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, ale także opakowania, które są biodegradowalne czy w pełni recyklingowalne. 

Holistyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa i odpowiedzialności to znacznie więcej niż co roku odnawiany certyfikat. W SLODKIE bierzemy pod uwagę znacznie więcej elementów, które często przez producentów są zupełnie pomijane – kwestie ekologicznych opakowań, dostarczania produktów w sposób neutralny dla środowiska, włączanie się w projekty poprawiające warunki życia rolników, ale też modyfikowanie oferty w kierunku roślinnym. Możliwości jest mnóstwo, wybór należy do nas – dodaje Anna Garmada.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ