Partner serwisu
26 maja 2021

ORLEN Południe Gospodarzem Honorowym

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Gospodarzem Honorowym tegorocznej edycji konferencji Woda i Ścieki w Przemyśle, która odbywa sie w ramach Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, został ORLEN Południe. Konferencja odbędzię 12-13 października 2021 r. w Krakowie.

 

ORLEN Południe S.A. to jedna z kluczowych spółek Grupy ORLEN.
Działalność biznesowa ORLEN Południe koncentruje się na głównych segmentach produktowych związanych z produkcją i sprzedażą biopaliw i biokomponentów, parafin oraz rozpuszczalników. Uzupełnieniem oferty są produkty uzyskiwane podczas przerobu ropy naftowej i regeneracji olejów.

Konsekwentnie rozwijane technologie, nacisk na rozwój know-how i szereg działań optymalizacyjnych stanowią podstawę do rozwoju ORLEN Południe w kierunku biorafinerii. W tym celu realizowane są najważniejsze inwestycje Spółki: budowa pierwszej w Polsce i największej w Europie instalacji do produkcji ekologicznego glikolu propylenowego, produkcja paliwa wodorowego najwyższej jakości oraz produkcja kwasu mlekowego przy wykorzystaniu mikroorganizmów. ORLEN Południe realizuje też program biogazowy, polegający na stworzeniu sieci własnych biometanowni.

źródło: ORLEN Południe
fot. ORLEN Południe
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ