Partner serwisu
19 września 2023

Jesienne Spotkanie Browarników 2024 w Poznaniu

Kategoria: XX Jesienne Spotkanie Browarników

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać miejsce oraz Honorowych Gospodarzy 21. edycji Jesiennego Spotkania Browarników. Konferencja odbędzie się w Poznaniu. Role Honorowych Gospodarzy będą pełnić: Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu oraz Browar w Grodzisku Wielkopolskim.

Browar Grodzisk

Piwo grodziskie to jedno z najstarszych piw w Europie. Jego nazwa pochodzi od miejscowości Grodzisk Wielkopolski, gdzie się narodziło. To jedyny polski styl piwa zwanym również przez wielu piwowarów „dumą polskiego piwowarstwa”. Początki warzenia piwa na terenach Grodziska Wielkopolskiego to czasy średniowiecza. Uważa się, że to początek XIV wieku, a według tradycji przyjmuje się 1301 rok. Początkowo trunek ten był warzony na swoje potrzeby przez bogatych obywateli, którzy posiadali własną mielcarnię zwaną „braseatorium”.

(źródło: Browar w Grodzisku)

Lech Browary Wielkopolski

Początki historii browaru sięgają 1895 roku. Wtedy został założony browar braci Huggerów na narożniku ul. Półwiejskiej w Poznaniu, który prawie 100 lat później został przeniesiony z ulicy Półwiejskiej na Szwajcarską - i tu warzymy piwo do dziś.

Nowy browar na Szwajcarskiej został ostatecznie uruchomiony 16 maja 1980 roku, nazajutrz po uroczystym „zatarciu pierwszej warki”, a pierwsze partie piwa rozlano 23 czerwca 1980 r. Browar dostarczał na ówczesny rynek piwa lekkie, ciemne oraz napój słodowy Czarna Perła. Ponadto warzył piwo Poznań Beer, przeznaczone na zagraniczne rynki (głównie szwedzki). Browar w tych czasach był awangardą technologii browarnictwa w Polsce i zaczął pełnić rolę ośrodka doskonalenia zawodowego dla pracowników innych zakładów. W pierwszej dekadzie istnienia Browar Poznań uzyskał za swe piwa szereg wyróżnień w Ogólnopolskich Konkursach Piw. Dziś można go zaliczyć do największych i najnowocześniejszych browarów w Europie.

(źródło: kp.pl)

***

XX Jesienne Spotkanie Browarników

Jubileuszowa edycja legendarnego wydarzenia odbywa się 18-20 września 2023 w Wiśle. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP. Rolę Honorowych Gospodarzy pełnią Browar Zamkowy Racibórz oraz Arcyksiążecy Browar w Żywcu z Grupy Żywiec. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele kadry techniczno-technologicznej, menadżerskiej, zarządczej polskich zakładów piwowarskich oraz firmy oferujące rozwiązania wykorzystywane w browarach.

fot. 123rf/zd. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ