Partner serwisu
12 października 2023

Kompania Piwowarska nagrodzona tytułem Eksportera Roku 2023

Kategoria: Aktualności

W 11 krajach konsumenci cieszą się smakiem piw: Tyskie, Żubr i Lech. Za eksport rodzimych produktów Kompania Piwowarska została uhonorowana nagrodą gospodarczą przyznawaną przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otrzymując tytuł Eksportera Roku 2023.

Piwo Tyskie w eksporcie Kompanii Piwowarskiej stanowi połowę wolumenu konkurując z lokalnymi markami w Niemczech, gdzie trafia największa część eksportu. W 2022 r. firma sprzedała na eksport ponad 400 tys. hl piwa tej marki. Tyskie jest najbardziej utytułowanym polskim piwem w największych konkursach piwnych na świecie takich jak np. The Brewing Industry International Awards w Burton-on-Trent w Wielkiej Brytanii, w którym zdobyło złoty, srebrny medal i Grand Prix. Piwo Tyskie z Browarów Książęcych, w których piwo warzy się nieprzerwanie od prawie 400 lat, było serwowanie już podczas otwarcie wieży Eiffla w 1889 r.

„W 11 krajach na wszystkich kontynentach konsumenci cieszą się ze smaku naszych piw: Tyskie, Żubr i Lech. Cieszymy się, że polskie piwo jest cenionym produktem eksportowym, a marki Kompanii Piwowarskiej są rozpoznawalne w tak wielu krajach Europy. To wyróżnienie jest potwierdzeniem sukcesu naszych piw na świecie, za którym stoją setki lat tradycji i pracy naszych piwowarów” – skomentowała Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych.

 

źródło: informacja prasowa: Kompania Piwowarska S.A.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ