Partner serwisu
29 listopada 2023

Otwórz swoje zmysły na intensywny smak nowej kawy Lavazza: Qualità Oro Gran Riserva

Kategoria: Aktualności

Na polskim rynku właśnie pojawiła się nowa kawa, Qualità Oro Gran Riserva od marki Lavazza. Powstała z myślą o tych, którzy poszukują wyjątkowych kawowych doznań – klasyczna Qualità Oro wzbogacona została ziarnami arabiki leżakującymi w beczkach po whisky. Cała kompozycja stanowi wyrafinowaną symfonię smaków, idealną na pełne przyjemności, zimowe poranki.

Otwórz swoje zmysły na intensywny smak nowej kawy Lavazza: Qualità Oro Gran Riserva

Lavazza zrewolucjonizowała historię kawy, tworząc pierwsze mieszanki przeznaczone do domowego użytku konsumentów. Dziś stawia kolejny krok, przenosząc koncepcję spożywania kawy na zupełnie nowy poziom, komponując harmonijne połączenia smakowe, które wykraczają poza znane wszystkim, zwykłe mieszanki ziaren. Marka wprowadza właśnie na polski rynek kawę, stworzoną z myślą o koneserach, którzy poszukują inspirujących doznań i zaskakujących smaków. Lavazza Qualità Oro Gran Riserva to kawa palona z ziaren Arabiki. Nowością jest fakt, że 5 procent z nich leżakowało w beczkach po whisky, co sprawia, że mieszanka zyskuje wyrafinowany aromat i niepowtarzalny smak.

„Głównym celem marki Lavazza jest i zawsze było zapewnienie konsumentom najbardziej autentycznych kawowych doznań, niezależnie od tego gdzie i jaką kawę wybiorą. Dlatego tak wiele pracy wkładamy w przygotowywanie najwyższej jakości, klasycznych mieszanek, jak również poszukiwanie nowych kompozycji, które pozwolą konsumentom otworzyć się na zupełnie nowe doznania.” – komentuje Karen Laesch, Dyrektor Marketingu Regionu DACH i Polska w Grupie Lavazza. „Polska jest dla nas kluczowym rynkiem europejskim, a nowa Qualità Oro Gran Riserva to wyraz naszego uznania dla otwartości polskich konsumentów. Staramy się nie stać w miejscu, nieustannie podnosimy poziom szukając nowych doznań smakowych, które pobudzają wszystkie zmysły i proponujemy je miłośnikom kawy na całym świecie. Qualità Oro Gran Riserva oferuje niespotykany dotąd aromat, uzyskany dzięki ziarnom przechowywanym w beczkach po whisky. Mamy nadzieję, że idealnie trafi on w gusta naszych polskich konsumentów, zmieniając zwykłą filiżankę kawy w rytuał prawdziwej przyjemności.”

Qualità Oro Gran Riserva to mieszanka, która wyróżnia się doskonałą harmonią oraz łączy w sobie smak czerwonych owoców z delikatnie wyczuwalną nutą drewna i niepowtarzalnym aromatem. Proces beczkowania, który charakteryzuje tę mieszankę, polega na pozostawieniu zielonych ziaren kawy w dębowych beczkach po whisky, co wzmacnia ich właściwości. W beczkach nie ma alkoholu, ale gdy ziarna w nich spoczywają, dąb nadaje im smak, a transformacja jest niezwykła – pojedyncze ziarenko nabiera zupełnie nowego, specyficznego charakteru, a codzienna zwykła filiżanka kawy zyskuje zupełnie nowe oblicze. Lavazza Qualità Oro Gran Riserva wzbogaca i uzupełnia znaną i docenioną przez polskich konsumentów gamę Qualità Oro, składającą się z: Qualità Oro, doskonałej kompozycji szlachetniej Arabiki, obecnej od 1956 roku; Qualità Oro Mountain Grown, pełnej charakteru, pochodzącej z najbardziej cenionych odmian Arabiki uprawianych na żyznych górskich terenach sięgających wysokości aż 2000 m n.p.m. Karen Laesch została mianowana Dyrektorem Marketingu Regionu DACH i Polska w Grupie Lavazza, co jest kolejnym dowodem na znaczenie Polski dla Lavazzy w scenariuszu europejskim. Po tym, jak przez 5 lat była odpowiedzialna za rozwój marki w Niemczech i Austrii, teraz rozszerza swoje zaangażowanie na Szwajcarię i Polskę, nie mogąc się doczekać poznania bliżej kultur tych krajów oraz dalszego rozwoju razem z Lavazzą.

źródło: informacja prasowa Lavazza
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ