Partner serwisu
01 grudnia 2023

Rozdanie Kryształowych Krów w Mlekpolu

Kategoria: Aktualności

W piątek 24 listopada odbyła się uroczystość rozdania Kryształowych Krów – nagród od lat przyznawanych członkom Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. W tym roku statuetki otrzymali dostawcy, którzy w 2022 roku po raz pierwszy dostarczyli do Spółdzielni powyżej 1 miliona litrów mleka.

Rozdanie Kryształowych Krów w Mlekpolu

Nagrodzono 16 rolników, którzy łącznie sprzedali do Mlekpolu ponad 17 milionów litrów surowca. Kryształowe Krowy to wyróżnienie, które ma na celu uhonorowanie pracy dostawców Mlekpolu zaangażowanych w rozwój hodowli i produkcję wysokiej jakości mleka. Nagrodę otrzymują członkowie Spółdzielni prowadzący gospodarstwa odznaczające się zastosowaniem nowoczesnych technologii – systemów obsługi i zarządzania stadem.

– Aby prowadzić gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka, potrzeba pasji. To nie jest prosty, zero-jedynkowy biznes – wymaga on poświęcenia, zaangażowania w pracę, rozwijania hodowli roślinnej i zwierzęcej. Dlatego chciałbym pogratulować dzisiejszym laureatom ich wysiłków i osiągnięć, bo bardzo przyczyniają się one do sukcesu Mlekpolu – mówił podczas uroczystości Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.


W tegorocznej edycji statuetki otrzymało 16 dostawców. Uroczystość rozdania Kryształowych Krów odbyła się w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku. Oprócz nagrodzonych rolników i ich rodzin w imprezie uczestniczyli także członkowie Rady Nadzorczej Mlekpolu z Przewodniczącym Janem Zawadzkim, Zarząd SM Mlekpol oraz dwaj członkowie poprzedniego Zarządu: prezes Edmund Borawski oraz wiceprezes Sławomir Olszewski.

 

źródło: informacja prasowa Mlekpol
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ