Partner serwisu
02 stycznia 2024

Maspex realizuje 21 przejęcie - kupuje kolejną kultową markę – Becherovkę

Kategoria: Aktualności

Grupa Maspex - właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz oraz alkoholi w tym Żubrówki - podpisała umowę z Pernod Ricard. W wyniku planowanej transakcji polska spółka stanie się właścicielem marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach.

Maspex realizuje 21 przejęcie - kupuje kolejną kultową markę – Becherovkę

Becherovka – to kultowy likier ziołowy i najstarsza marka alkoholu w Czechach. To już 21 przejęcie firmy z Wadowic, w tym 12 za granicą. Przychody ze sprzedaży Maspeksu w 2022 roku wyniosły ponad 14 mld zł. Warunkiem wejścia w życie umowy jest spełnienie zwyczajowych warunków.

Grupa Maspex - właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek oraz wiodących brandów wódki takich jak: Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols – podpisała umowę z Pernod Ricard na zakup marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach. Becherovka – to kultowy likier ziołowy i najstarsza marka alkoholu w Czechach.  Powstaje w oparciu o sekretną recepturę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i CEO Grupy Maspex: „Becherovka umocni naszą pozycję w Czechach i na Słowacji. Obecnie to numer 2 w segmencie likierów ziołowych w Czechach. To co dla nas bardzo ważne – jest to marka z tradycjami, produkowana nieprzerwanie od 1807 r. Ma też duży potencjał - doskonale wpisuje się w rynkowe trendy min.  zmiany profilu konsumpcji w kierunku napojów o niższej zawartości alkoholu, eksperymentowania ze smakami oraz premiumizacji – wybierania przez konsumentów produktów wysokiej jakości”.

Maspex Czech i  Slovakia – Oddziały Grupy Maspex zostały założone w 1998 roku. Działalność obejmuje produkcję i sprzedaż soków, nektarów, napojów owocowych, lemoniad i napojów energetyzujących. Na terenie Czech spółka posiada zakład produkcyjny w miejscowości Veselí nad Lužnicí. Główne marki na rynku czeskim i słowackim to: Relax, Tiger, Dr Witt, Marka Original, River, Caprio oraz Kubik. Od 2020 roku spółka została też wyłącznym dystrybutorem herbat mrożonych Nestea. W 2022 r. nastąpiło rozszerzenie portfolio o marki alkoholowe pod brandem Żubrówka. Maspex jest liderem w kategorii soków, nektarów, napojów z markami Relax, Caprio i zajmuje też drugą pozycję na rynku produktów napojowych dla dzieci z brandem Kubik. W Czechach jest liderem napojów energetyzujących z brandem Tiger, a na Słowacji zajmuje trzecie miejsce w tym segmencie.

Wiola Czaja, Dyrektor Generalny Business Unit Czechy i Słowacja: „Transakcja przyniesie też korzyści  dla partnerów handlowych, którzy zyskają dostęp do bogatszej oferty, obejmującej renomowane marki alkoholowe, takie jak Becherovka i Żubrówka oraz bezalkoholowe w tym: Relax, Tiger, czy River Tonic. Poszerzenie asortymentu zwiększy ich atrakcyjność na rynku, generując jednocześnie dodatkowe korzyści wynikające z synergii tych produktów”.

Becherovka nie jest tylko czeskim skarbem, lecz także "must-have" w każdym sklepie i lokalu gastronomicznym. Dzięki nowym markom i produktom dostępnym po akwizycji, Maspex może zaoferować bardziej zróżnicowaną ofertę dostosowaną do potrzeb gastronomicznych, co zwiększy jej atrakcyjność wśród restauracji, barów, czy lokali gastronomicznych.

źródło: Maspex
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ