Partner serwisu
25 stycznia 2024

"Breaks for Good", czyli nowy KITKAT z kakao pozyskiwanym w ramach Income Accelerator Program

Kategoria: Aktualności

Nestlé prezentuje pierwsze produkty KITKAT stworzone z wykorzystaniem masy kakaowej, która pochodzi z kakaowców uprawianych przez rolników biorących udział w programie „Income Accelerator”. Inicjatywa ma na celu wsparcie lokalnych społeczności w poprawie jakości życia oraz zwiększenie świadomości konsumentów na temat zrównoważonych praktyk rolniczych na plantacjach kakao.

"Breaks for Good", czyli nowy KITKAT z kakao pozyskiwanym w ramach Income Accelerator Program

„Income Accelerator Program” rozpoczął się w styczniu 2022 roku. Jego głównym celem jest wzrost dochodów plantatorów kakao oraz podniesiecie poziomu życia lokalnych społeczności. Uczestnicy programu otrzymują wynagrodzenie finansowe nie tylko za zapewnienie ziaren kakaowca o wyznaczonej jakości, ale także za stosowanie odpowiednich praktyk, uwzględniających potrzeby środowiska i mieszkańców. W ramach inicjatywy wspierani są rolnicy, którzy zapisują  swoje dzieci do szkół, stosują odpowiednie praktyki rolnicze, w tym praktyki rolnictwa regeneratywnego, oraz dywersyfikują źródła dochodów.

Do tej pory program Nestlé zapewnił wsparcie dla ponad 10 000 rodzin z Wybrzeża Kości Słoniowej. W tym roku firma planuje jego rozszerzenie również o plantacje znajdujące się w Ghanie, obejmując w sumie 30 000 rodzin zajmujących się uprawą kakao w globalnym łańcuchu dostaw Nestlé. Docelowo, do 2030 roku ma być ich do 160 000.

 - "Breaks for Good", czyli kampania nawiązująca nazwą do kultowego hasła "Czas na przerwę, czas na KITKAT", ma na celu przedstawić istotę wsparcia dla społeczności uprawiających kakao oraz nasze działania w tym obszarze, a także pokazać konsumentom, że wybierając KITKAT "Breaks for Good" również mogą przyczynić się do poprawy dobrostanu rolników i ich rodzin – podkreśla Esin Tanik, dyrektor kategorii słodyczy, Nestlé Polska.

W ramach globalnej transformacji pozyskiwania kakao, Nestlé nawiązało współpracę z partnerami i dostawcami, dążąc do stworzenia kompleksowej ścieżki monitorowania produkcji i przechowywania kakao pochodzącego z programu. To oznacza, że cała droga ziaren od plantacji do fabryki jest weryfikowana, a dodatkowo - są one fizycznie oddzielone od innych źródeł kakao. Do połowy 2024 roku Nestlé planuje zastosować pozyskaną w ten sposób masę kakaową we wszystkich czekoladach KITKAT w Europie, a w kolejnych latach także w innych regionach.

Produkty KITKAT "Breaks for Good", czyli z kakao pozyskiwanym w ramach „Income Accelerator Program”, są już dostępne w sklepach. Konsumenci mogą je poznać po oznaczeniach na opakowaniach: „More trees planted” i „Sustainably sourced cocoa”, wyrażających także jedne z kluczowych celów kampanii.

źródło: informacja prasowa Nestle
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ