Partner serwisu
19 lutego 2024

Potrójny lider branży - MLEKOVITA z pierwszymi miejscami w rankingach KZSM

Kategoria: Aktualności

Grupa Mlekovita, lider mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, po raz kolejny zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsca w rankingu eksporterów i w produkcji galanterii mleczarskiej.

Potrójny lider branży - MLEKOVITA z pierwszymi miejscami w rankingach KZSM

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny ogłosił wyniki najważniejszych dla rynku mleczarskiego rankingów. Mlekovita ponownie triumfowała we wszystkich najważniejszych kategoriach, tym samym odbierając:

  • Nagrodę Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca w rankingu Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w 2022 roku, wyłonionych z rankingu opracowywanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny,
  • Nagrodę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Nagrodę Specjalną Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za zajęcie 1. miejsca wśród największych spółdzielczych eksporterów produktów mleczarskich w 2022 r.,
  • puchar Lidera Galanterii Mlecznej w 2022 r. przyznany przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

– Cieszę się, że nasza wiedza, doświadczenie, ale też intuicja, wyczucie rynku, pokora oraz codzienna wytrwała praca po raz kolejny w przynoszą efekty nie tylko w postaci najważniejszych branżowych laurów, ale przede wszystkim w bezkonkurencyjnej pozycji lidera rynku mleczarskiego w Polsce – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński. – Dzisiejsze trzy nagrody to tylko kolejne potwierdzenie dobrze obranej drogi rozwoju, świadectwo tego, jak Grupa Mlekovita z roku na rok rośnie w siłę – ta duma i radość z nieustannego rozwoju są dla nas również motywacją do dalszej pracy i ekspansji marki Mlekovita jako ambasadora Polski w 167 krajach świata, do których obecnie eksportujemy nasze wyroby – podkreśla.

Listę najlepszych polskich spółdzielni mleczarskich oraz rankingi dodatkowe Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny co roku opracowuje na podstawie szczegółowych danych, m.in. następujących kryteriów: ilości skupionego i przerobionego mleka, dynamiki sprzedaży, wskaźnika efektywności zatrudnienia, wskaźnika eksportu czy wysokości poniesionych nakładów inwestycyjnych. Na tej postawie wyłaniane są nie tylko najlepsze, ale przede wszystkim najbardziej dynamicznie rozwijające się podmioty sektora mleczarskiego, wśród których Mlekovita od lat bezkonkurencyjnie wiedzie prym.

Polska MLEKOVITA, firma o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 25 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8 milionów litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15 000 polskich rolników. Ponad 5 000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 185 liniach produkcyjnych. Ponad 1600 mlecznych smakowitości znanych jest nie tylko w polskich domach, ale i w 167 krajach świata. Dystrybucja odbywa się dzięki 35 własnym centrom dystrybucyjnym, w tym pierwszym w branży hurtowniom Cash&Carry, 147 sklepom firmowym Mlekovitka oraz sklepowi internetowemu mlekovitka.pl z szerokim asortymentem.

MLEKOVITA oferuje największy wybór nabiału w Polsce i Europie, m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, ser mascarpone, sery mozzarella, mleka UHT i pasteryzowane, śmietany i śmietanki, mleka zagęszczone i mleka zagęszczone słodzone, kajmak, mleka smakowe, desery mleczne, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku, serwatkę w proszku oraz koncentraty białek serwatkowych. Wiele z nich jest liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE, masło klarowane). Pierwsza w kraju wprowadziła na rynek masło klarowane, jako jedyna w Polsce produkuje ser Cheddar oraz jedyna na Podlasiu – lody na skalę przemysłową. Pierwsza w branży wprowadziła do swojej oferty napoje wysokobiałkowe i jako jedyna produkuje koncentraty białek serwatkowych w wariantach smakowych. MLEKOVITA pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

MLEKOVITA jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – firm o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Za swój największy sukces uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich i eksperckich: Doceń Polskie – Top Produkt, Laur Konsumenta, Wybór Konsumenta, Odkrycie Roku, Najlepsze w Polsce itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: Lider Jakości Żywności, Lider Polskiego Biznesu, Heros Polskiej Gospodarki, Superbrands, Solidna Firma, Filar Polskiej Gospodarki itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: Lider Polskiego Exportu, Mister Eksportu, Medal Europejski itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki MLEKOVITA.

źródło: informacja prasowa Mlekovita
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ