Partner serwisu
26 marca 2024

W obronie polskich jabłek. Apel Związku Sadowników RP

Kategoria: Aktualności

W obliczu rosnących napięć w między dyskontami, Związek Sadowników RP, z prezesem Mirosławem Maliszewskim na czele, wydał oświadczenie broniące polskich jabłek przed próbami zdyskredytowania ich jakości i wartości odżywczych.

W obronie polskich jabłek. Apel Związku Sadowników RP

Ostatnie wydarzenia w handlu, zdaniem Związku, nie tylko zagrażają dobrobytowi polskich sadowników, ale również mogą wpływać negatywnie na postrzeganie krajowych owoców przez konsumentów.

Rywalizacja na rynku spożywczym, dotychczas koncentrująca się głównie na wojnie cenowej, wkroczyła w fazę, w której na pierwszy plan wysuwają się kwestie jakości produktów. Związek zauważa, że choć konkurencja w aspekcie jakości jest zjawiskiem pozytywnym, aktualne działania sklepów sieciowych mogą nieść za sobą ryzyko nieuczciwej oceny i szkody dla polskich producentów jabłek.

Podkreślając wysoką jakość polskich jabłek, Związek Sadowników RP informuje, że krajowe owoce produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, szacunku dla środowiska naturalnego oraz najnowszych technologii. Stosowanie środków ochrony roślin jest ograniczone do niezbędnego minimum, zawsze z myślą o bezpieczeństwie konsumentów i środowiska.

Związek wyraża również zaniepokojenie praktykami wprowadzającymi sztucznie zaniżone ceny, które nie tylko destabilizują rynek, ale również mogą prowadzić do nierentowności produkcji krajowej. W apelu skierowanym do różnych stron rynku, Związek apeluje o zaprzestanie działań mogących dyskredytować polskie jabłka i zagrażać stabilności branży sadowniczej. Podkreślona została również konieczność zwrócenia uwagi na praktyki promocyjne i cenowe dotyczące importowanych produktów, które mogą nieść ze sobą negatywne konsekwencje dla polskich producentów.

Ostatecznie, Związek Sadowników RP wzywa do racjonalnej oceny sytuacji i wspierania polskich sadowników, którzy ciężką pracą dostarczają konsumentom produkty wysokiej jakości, stanowiąc konkurencję dla dostaw z zagranicy. Apel stanowi wyraz troski o przyszłość polskiego sadownictwa oraz zdrowie i dobrostan konsumentów, podkreślając, że polskie owoce, w tym jabłka, są zdrowe, bezpieczne i produkowane z poszanowaniem najwyższych standardów.

źródło: polskiesadownictwo.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ