Partner serwisu
28 marca 2024

Szlak Maślanki Mrągowskiej Biznesowym wydarzeniem roku. Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych

Kategoria: Aktualności

Mlekpol został dwukrotnie wyróżniony podczas I Mrągowskiej Gali Miasta Ludzi Aktywnych. Szlak Maślanki Mrągowskiej zgarnął główną nagrodę jako Biznesowe wydarzenie roku, zaś sama Spółdzielnia uzyskała tytuł Sponsora roku.

Szlak Maślanki Mrągowskiej Biznesowym wydarzeniem roku. Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych

I Mrągowska Gala Miasta Ludzi Aktywnych odbyła się w sobotę 16 marca 2024 r. w Mrągowskim Centrum Kultury. Podczas imprezy wyróżniono osoby, firmy, instytucje i stowarzyszenia, dzięki którym Mrągowo rozwija się i znane jest w całym kraju. Łączne wręczono ponad 70 nagród w 5 kategoriach: Biznes, Edukacja, Sport, Kultura i Działalność Społeczna.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została doceniona za współtworzenie Szlaku Maślanki Mrągowskiej. To kulinarno-turystyczne wyzwanie, które zostało zapoczątkowane w 2022 r. z okazji 25-lecia istnienia na rynku Maślanki Mrągowskiej – najbardziej rozpoznawalnego produktu tego regionu. W drugiej edycji zabawy wzięło udział blisko 5 tys. osób, z czego 200 ukończyło szlak.

Uczestnicy odwiedzili najciekawsze mazurskie atrakcje i spróbowali dań z kultowym napojem mlecznym w roli głównej. Mogli też liczyć na atrakcyjne nagrody. W 2023 r. Szlak Maślanki Mrągowskiej był otwarty od 19 czerwca do 2 października. Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol i UM w Mrągowie.

– Szlak Maślanki Mrągowskiej to wydarzenie unikalne na skalę naszego regionu. Współpracujemy z 12 ambasadorami kulinarnymi oraz 8 punktami atrakcyjnymi pod względem turystycznym. Uczestnicy więc mogą odkrywać Mrągowo zarówno pod kątem regionalnej kuchni, z maślanką w roli głównej, ale także poznawać historię i dziedzictwo tego miasta. Cieszymy się, że ta inicjatywa została doceniona przez władze Mrągowa – mówi Tomasz Olszewski, Z-Ca Dyrektora ds. Produkcji i Techniki, który w imieniu Mlekpolu odbierał nagrodę.

Spółdzielnia uzyskała ponadto tytuł sponsora roku za wsparcie Milko Mazury MTB. – najszybciej rozwijającego się cyklu wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Marka Milko jest sponsorem tytularnym, a Łaciate Junior – sponsorem strategicznym tych rowerowych zmagań.

źródło: informacja prasowa SM Mlekpol
fot. Dominika Paula Brodzik
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ