Partner serwisu
02 kwietnia 2024

Startuje nowy program lojalnościowy – Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY

Kategoria: Aktualności

Właśnie wystartował nowy program lojalnościowy – Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY. Inicjatywa marki składa się z dwóch filarów: programu społecznego oraz loterii promocyjnej. Członkowie mają szanse na atrakcyjne nagrody, ale również mogą zrobić coś dobrego i przyczynić się do poprawy sytuacji w szkolnych stołówkach w Polsce. To kolejny krok marki WINIARY w walce z marnowaniem żywności.

Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY – zróbmy razem coś dobrego!

Dołączenie do programu lojalnościowego jest bardzo proste, a można wiele zyskać i wiele dać od siebie. Co najważniejsze – wszyscy wygrywają. Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY obejmuje dwa obszary. Pierwszy z nich to gratka dla fanów nagród. Przy zakupie produktów marki WINIARY, wystarczy zarejestrować dowód zakupu na stronie www.klub.winiary.pl, aby wziąć udział w losowaniach. Jest o co walczyć – czeka aż 4 tysiące nagród natychmiastowych o wartości 50 zł, a co miesiąc 10 voucherów o wartości 1 000 zł oraz nagroda rzeczowa z kategorii AGD, elektronika, gastronomia. W kwietniu będzie to Thermomix, a w maju grill Weber. Szczegóły dotyczące nagród do wygrania w poszczególnych miesiącach będą dostępne na stronie www.klub.winiary.pl.
 
Drugim filarem Klubu WINIARY jest program społeczny, który daje możliwość zrobienia czegoś dobrego dla szkół, dzieci i środowiska. Każdy klubowicz kupując produkty WINIARY, oprócz losów otrzyma punkty, które może przekazać na wsparcie szkolnych stołówek w walce z marnowaniem żywności. Dzięki temu, ilość wyrzucanego jedzenia będzie realnie się zmniejszała.

- Cieszymy się, że nasz nowy program lojalnościowy – Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY – oprócz korzyści materialnych i nagród rzeczowych, każdemu z nas daje możliwość dołożenia swojej cegiełki do walki z problemem marnowania żywności. Marka WINIARY od lat podejmuje działania w tym zakresie – edukujemy, tworzymy poradniki, jak planować zakupy, jak przechowywać żywność, inspirujemy kulinarnie tworząc przepisy w duchu zero waste. Wszystko to, aby pomóc Polakom w ograniczaniu marnowania jedzenia w każdym domu. Otworzyliśmy 12 jadłodzielni w Polsce, czyli specjalnych miejsc do sąsiedzkiego dzielenia się żywnością – planujemy tez kolejne otwarcia. Dodatkowo, od kilku lat tworzymy program edukacyjny dedykowany dzieciom, rodzicom i nauczycielom, promujący dobre postawy żywieniowe – „WINIARY Gotuj się na zmiany”. Wsparcie stołówek i personelu szkolnego jest kolejnym krokiem na naszej drodze, dzięki któremu, wyrzucanego jedzenia będzie realnie coraz mniej. Liczymy, że z równie dużą satysfakcją jak my, konsumenci zaangażują się w te działania, które mogą przyczynić się do znacznej poprawy sytuacji – podkreśla Szymon Ulkowski, Kierownik ds. e-Business i Komunikacji marki WINIARY.

Dzięki Klubowi WINIARY – mniej zmarnowanego jedzenia i pieniędzy w stołówkach!

Marnowanie żywności w szkolnych stołówkach to duży problem. Nadprodukcja, ograniczony czas na spożycie posiłków i brak odpowiedniego monitorowania sytuacji – to tylko niektóre z przyczyn tego zjawiska. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Tomasza Szubę, dyrektora w firmie Venturis HoReCa :

  • Szkoły marnują rocznie setki tysięcy złotych. Dla przykładu szkoła, która każdego dnia wydaje ponad 900 obiadów, w skali roku wyrzuca nawet 390 tys. zł, a jest to jedynie koszt niepotrzebnie zakupionych surowców.
  • W jednej z badanych szkół wyrzuca się nawet 85 tys. porcji obiadów rocznie. Dla lepszej ilustracji oznacza to, że szkoła ta mogłaby zapewnić ciepły posiłek dodatkowym 472 uczniom w każdy dzień nauki szkolnej.
  • Skala marnowania w szkolnych stołówkach jest zależna od liczby wydawanych obiadów. Zwykle tam, gdzie jest ich więcej, naturalnie per saldo marnuje się więcej żywności. Dla przykładu – szkoła, która każdego dnia wydaje ponad 900 obiadów, w skali roku wyrzuca nawet 45 ton jedzenia. Natomiast ta, która wydaje ponad 160 obiadów – 5,4 tony.

Jak działa wsparcie stołówek?

W Klubie Pomagania i Niemarnowania WINIARY każdy produkt na zarejestrowanym dowodzie zakupu daje konsumentowi jeden punkt, który może przekazać na wybraną stołówkę szkolną. Co miesiąc, na TOP 5 szkół z największą liczbą punktów czekają nagrody o wartości ponad 25 000 zł . Każda z tych szkół otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł, do wykorzystania na różne potrzeby: wyposażenie kuchenne czy sprzęty AGD oraz szkolenia, warsztaty, wsparcie merytoryczne i opiekę partnera o wartości ponad 10 000 zł. Marka WINIARY zaprosiła do współpracy firmę Venturis HoReCa, która analizuje przyczyny marnowania żywności w szkołach, hotelach i lokalach gastronomicznych.

- Placówki, które zdobędą nagrody będą miały wsparcie merytoryczne z naszej strony. Diagnozujemy kluczowe przyczyny marnowania żywności w danej szkole i wspólnie z personelem proponujemy usprawnienia w obszarze zarządzania kuchnią i posiłkami. Czasem problemem może być krótka przerwa, czasem niezgłaszanie nieobecności dzieci, zbyt duża ilość przygotowywanego jedzenia czy zbyt duże porcje. Akcja to szansa, aby poprawić jakość przygotowywanych obiadów, ograniczyć negatywny wpływ na środowisko oraz generować konkretne finansowe oszczędności. Nasze działania prowadzimy w bardzo partnerskiej atmosferze i przy aktywnym współudziale personelu kuchni – mówi Tomasz Szuba, CEO Venturis HoReCa.

Rejestracja szkół rozpoczęła się 06.02.2024 r. i trwa do końca bieżącego roku, więc kolejne szkoły mogą ciągle dołączać do akcji. Natomiast z perspektywy konsumentów – okres głosowania na szkoły i dokonywania zakupów premiowanych w promocji trwa od 2.04. do 31.12.2024 r. Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY to inicjatywa pełna zaskoczeń i pozytywnych rezultatów w różnych wymiarach. Dołącz do nas i zróbmy razem coś dobrego! Więcej szczegółów i informacji na temat tego, jak dołączyć do klubu: www.klub.winiary.pl.

źródło: informacja prasowa Winiary
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ