Partner serwisu
22 sierpnia 2017

Świdnicki Festiwal Piwa

Kategoria: Alkohole

Aż 20 browarów, pokazy warzenia piwa domowym sposobem i koncerty lokalnych kapel. Tak zapowiada się II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego.

Świdnicki Festiwal Piwa

W dniach 25-27 sierpnia na Rynku w Świdnicy odbędzie się II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego. Otwarcie imprezy odbędzie się o 17:00 w piątek, już wtedy będzie można raczyć się świetnymi, kraftowymi piwami nie tylko z Dolnego Śląska ale także z całej Polski. Wieczorem, od 19:00, będzie można pobawić się na dwóch koncertach: DSW i na Piwnej Biesiadzie ze specjalnym repertuarem przygotowanym przez Teatr Frant.

W sobotę impreza rozpocznie się od regionalnych konkursów oraz pokazów na scenie od 13:00, a później około 17:00 nastąpi rozstrzygnięcie Świdnickiej Bitwy Piwnej - konkursu piwowarów domowych. Wieczorem degustację piwa znów umilą koncerty muzyczne.

Piwa rzemieślnicze dostępne będą od takich wystawców jak: Ambasada San EscoBAR, Browar Świdnica, Browar Żeglarski, Biała Dama, Browar Kamienica, Browar Wielka Wyspa, Hoppy Lab, Browar Revolta, Pracownia Piwa, Bazyliszek, Rampusak, Browar Jedlinka, Browar Miedzianka, Profesja, Drink Hala, Warsztat Piwowarski, Lindemans, Roch.

Korzenie piwowarskie Świdnicy sięgają średniowiecza, gdy w XIII-XV w Piwo Świdnickie okrzyknięte zostało najlepszym trunkiem na tych terenach. To dzięki niemu w wielu miastach powstały Piwnice Świdnickie, gdzie można było spróbować tego wyjątkowego napitku, łącznie z najstarszą restauracją w Europie - Piwnicą Świdnicką we Wrocławiu. W hołdzie tej tradycji browarniczej Dolnośląski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych zorganizuje podczas imprezy pokazy warzenia piwa domowymi metodami.

Świdnickie świętowanie zamknie koncert Kapeli podwórkowej z ulicy Hutniczej, który skończy się w niedziele o godzinie 16:00. Równolegle z II Świdnickim Festiwalem Piwa Rzemieślniczego, na Rynku w Świdnicy odbędzie się jarmark regionalnej i zdrowej żywności: XI Targi Zdrowie Ma Smak. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

źródło: birofilia.org
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ