08 grudnia 2017

Czas na degustację Nowej Anglii - Grand Championa PSPD 2017

Kategoria: Alkohole

Nowa Anglia z Cieszyna, czyli nowa cieszyńska odsłona stylu New England IPA to laureat tegorocznej edycji Konkursu Piw Domowych Grand Champion 2017 organizowanego przez Polskiego Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Nowe piwo uwarzone według zwycięskiej receptury piwowara domowego Macieja Bobryk w Browarze Zamkowym Cieszyn, będzie dostępne w wybranych lokalach, sklepach specjalistycznych i dobrych sklepach detalicznych już od 6 grudnia.

Czas na degustację Nowej Anglii - Grand Championa PSPD 2017

Pół roku temu poznaliśmy wyniki XV edycji prestiżowego konkursu piw domowych Grand Champion 2017, który z roku na rok przyciąga coraz więcej piwowarów amatorów, pragnących poznać opinię profesjonalistów na temat przygotowanych przez nich receptur. Pora na degustację! Zwycięzcą tegorocznych zmagań jest Dawid Bobryk z Białegostoku, który swoją przygodę z piwem rozpoczął zaledwie kilka lat temu. W ramach wygranej Dawid uwarzył piwo według własnej receptury we współpracy z piwowarami Browaru Zamkowego Cieszyn, dzięki któremu wejdzie ono do sprzedaży już 6 grudnia pod nazwą Nowa Anglia. Jak z takim wyróżnieniem czuje się sam laureat?

Gdy zostaje się laureatem takiego konkursu, jak Grand Champion, to jest jakieś science fiction! Nikt nie widzi siebie w tej roli, gdy zaczyna karierę piwowara domowego. W pewnym sensie konkurs daje kopa, żeby dalej się rozwijać, kultywować pasję, że jednak ktoś zauważa taką małą skalę. To jest świetne uczucie, kiedy dziś mogę uczestniczyć w całym procesie powstawania zwycięskiego piwa, kiedy ta moja receptura wyszła wyżej, wkracza na nowy poziom. To jest coś niesamowitego – mówi Dawid Bobryk.

Dowodem rosnącego prestiżu konkursu jest liczba biorących w nim udział osób, a także obecność partnerów, którzy wyjątkowo dobrze znają się na piwnym fachu. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i Browar Zamkowy Cieszyn pomagają początkującym piwowarom osiągnąć coś, o czym zwykle mogą jedynie pomarzyć. Browar Zamkowy Cieszyn wspierając od początku ten konkurs, naprawdę robi świetną robotę. Wielkie słowa uznania dla wszystkich za takie zaangażowanie. Nie wiem, czy jeszcze gdzieś udaje się uzyskać takie wsparcie, by pasjonatów małego garnuszka wypromować do takiej rangi – dodaje laureat.

A jak smakuje zwycięskie piwo? Nowa Anglia z Cieszyna w stylu New England India Pale Ale charakteryzuje się owocową chmielowością, gładkością i zaskakująco stonowaną goryczką. Jest to nowy styl, który w krótkim czasie zyskał sobie wielu sympatyków. Zdecydowanie ma szansę stać się kolejną perełką Browaru Zamkowego Cieszyn, który stale dostarcza fanom piwa wyjątkowych doświadczeń smakowych.

Lista lokali oraz sklepów, w których będzie można kupić Nową Anglię znajduje się na stronie www.browarcieszyn.pl

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ