28 maja 2018

Żywiec Zdrój dla gminy Mirosławiec

Kategoria: Aktualności

Żywiec Zdrój S.A. podjął kolejną inicjatywę w ramach programu „Dobry Sąsiad”, zgodnie z którym firma wspiera rozwój miejscowości, gdzie znajdują się fabryki producenta. W Mirosławcu firma przekaże 100 tys. złotych w ramach dofinansowania inwestycji, co stanowi większość środków niezbędnych do uruchomienia finansowania.

Żywiec Zdrój dla gminy Mirosławiec

Zaangażowanie Żywiec Zdrój ma też charakter merytoryczny – firma wspiera gminę wiedzą techniczną i doświadczeniem w pracy przy lokalizacji, zabezpieczeniach oraz zrównoważonym użytkowaniu ujęć wody.

Jakość wody

Modernizacja ujęcia wody i rozbudowa jej infrastruktury wynikają z konieczności poprawy jakości wody dostarczanej mieszkańcom przez wodociągi.

Czujemy się odpowiedzialni za miejsce, w którym działamy. Odpowiedzialność ta przekłada się na realne działania na rzecz rozwoju tego obszaru. – mówi Andrzej Pawlukiewicz, dyrektor zakładu Żywiec Zdrój S.A. w Mirosławcu – Inwestycja w jakość wody, która trafia do mieszkańców, to właśnie przykład takich działań.

Projekt modernizacji stacji wodociągowej w Mirosławcu uzyskał dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Mirosławiec i od Żywiec Zdrój S.A. Poza zapewnieniem środków na realizację inwestycji, firma zagwarantowała również dostęp do wiedzy specjalistów oraz wsparcie techniczne przy inwestycji. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł około 1,9 mln złotych. Prace remontowe rozpoczęły się w styczniu 2018 roku i planowane są do czerwca tego samego roku.

Dobry sąsiad

Modernizacja i rozbudowa ujęcia wody w Mirosławcu to jeden z elementów programu „Dobry Sąsiad”. Stworzony przez Żywiec Zdrój program, wynika ze strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Zgodnie z nią, czerpiąc ze źródeł, Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba
o dobro natury i okolic, z których pochodzi. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami gminnymi i powiatowymi z terenów, gdzie znajdują się zakłady producenta. Celem programu jest wspieranie oraz pomoc mieszkańcom, a także angażowanie się w rozwiązywanie istotnych problemów z punktu widzenia lokalnej społeczności.

źródło: zywiec-zdroj.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ