Partner serwisu
25 czerwca 2018

Otylia Swim Cup: przygoda pływacka zakończona

Kategoria: Aktualności

600 dzieci wzięło udział w zawodach pływackich Otylia Swim Cup w Gliwicach w miniony weekend. Oprócz dzieci imprezę odwiedzili znani pływacy.

Otylia Swim Cup: przygoda pływacka zakończona

Podczas zawodów, oprócz dobrej zabawy w serdecznej atmosferze, wyszukiwane są nowe pływackie talenty. Najlepsi uczestnicy Otylia Swim Cup otrzymali medale i nagrody. Specjalne puchary, dla dzieci najlepszych w wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym, przygotowała sama Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten.

Wszyscy uczestnicy, w tym również dzieci z Ukrainy, otrzymali pakiety startowe w postaci gadżetów ufundowanych przez firmy Koral, Sante, Henryk Kania i Marwit. Nie zabrakło też lodów, ufundowanych przez sponsora wydarzenia, firmę PPL Koral.

Imprezę Otylia Swim Cup, która odbyła się w dniach 16-17 czerwca, odwiedzili m.in. srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2017 roku, Wojciech Wojdak oraz były wielokrotny olimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata, Bartosz Kizierowski. Zawody odbywają się w siedmiu kategoriach wiekowych. Dzieci mogą brać udział w dowolnej ilości konkurencji indywidualnych oraz w wyścigach sztafetowych.

Impreza ma na celu popularyzację sportu i propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży. Dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejna edycja Otylia Swim Cup zaplanowana jest w Szczecinie pod nazwą Otylia Swim Cup Winter Edition, w dniach 8-9 grudnia.

źródło: koral.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ