18 lipca 2018

Zakłady w Kaliszu i Koźminie Wielkopolskim włączone do MLEKOVITY

Kategoria: Aktualności

Od 1 lipca 2018 roku globalna siła rynkowa Grupy MLEKOVITA wzrosła do 19 zakładów produkcyjnych poprzez poszerzenie jej o dwa kolejne: Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kaliszu z jej oddziałem w Koźminie.

Zakłady w Kaliszu i Koźminie Wielkopolskim włączone do MLEKOVITY

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu swoje istnienie datuje od II połowy XIX wieku, tj. od początków ruchu spółdzielczego w Polsce. Spółdzielnia przetrwała kolejne transformacje gospodarcze i ustrojowe, w 1978 roku oddała do eksploatacji teren o powierzchni 5,5 ha, na których zlokalizowany jest zakład produkcyjny, budynki magazynowe, warsztaty samochodowe, budynek administracyjny, by od 1981 r. funkcjonować jako samodzielny, zarejestrowany podmiot gospodarczy. Koźmińską Spółdzielnię Mleczarską OSM w Kaliszu przejęła w kwietniu 2002 r., zwiększając bazę surowcową i przetwórczą. Od 1 lipca 2018 r. oba zakłady dołączyły do Grupy MLEKOVITA – największej firmy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – zyskując tym samym nowe możliwości dalszego rozwoju.

Prezes Dariusz Sapiński uhonorowany

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego 16 lipca 2018 r. uhonorował Prezesa Zarządu Grupy MELKOVITA Dariusza Sapińskiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wyróżnienie wręczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego to wyróżnienie za szczególne zasługi dla rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wykraczające poza podstawowe obowiązki zawodowe oraz dokonania przynoszące wymierne korzyści dla mieszkańców regionu Warmii i Mazur. Dariusz Sapiński został wyróżniony jako Prezes Grupy MLEKOVITA, która na terenie województwa warmińsko-mazurskiego posiada 4 zakłady produkcyjne w Działdowie oraz Lubawie i jej filiach w Morągu i Suszu, hurtownie firmowe w Działdowie, Lubawie i Morągu oraz kilkanaście sklepów firmowych działających pod szyldem MLEKOVITKA, dając zatrudnienie wielu mieszkańcom regionu i aktywizując lokalną społeczność. Sam Prezes aktywnie angażuje się w życie miejscowości, w których zlokalizowane są oddziały Grupy MLEKOVITA, w ich rozwój i życie kulturalne, wpierając miejscowe inicjatywy i uczestnicząc w nich osobiście, np. w Dniach Lubawy. Wszystkie te działania zyskały uznanie Zarządu Województwa, który uhonorował Prezesa Dariusza Sapińskiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: Informacja prasowa
fot. mlekovita.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ