Partner serwisu
08 sierpnia 2018

Mała mleczarnia zrobiła wielki biznes. Sprzedaż idzie w miliony

Kategoria: Aktualności

Kilka miesięcy temu Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie dostała pozwolenie na produkcję śmietankówki – czyli spirytusowej nalewki, której bazą jest śmietana. Chcieli zrobić jej odrobinę, do celów promocyjnych. Okazała się takim hitem, że do jej produkcji trzeba było zbudować specjalną halę. Cała produkcja znika na pniu - można przeczytać na portalu Inn Poland.

Mała mleczarnia zrobiła wielki biznes. Sprzedaż idzie w miliony

Spółdzielnia w Oleśnie w zeszłym roku obchodziła stulecie swojego istnienia. W tym celu postanowiła reaktywować starą recepturę likieru na bazie śmietany.

Nikt nie jest pewny, jak powstała. Prawdopodobnie trunek wspólnie z mleczarzami opracowali pracownicy mieszczącej się obok gorzelni. I wielu mieszkańców Olesna i okolic pamięta jej smak.

Spółdzielcy chcieli robić śmietankówkę w celach raczej promocyjnych. Ale pierwsza partia kilkuset butelek rozeszła się w jeden dzień, więc konieczna była powtórka. Doszło do niesamowitej sytuacji – w kilka miesięcy Spółdzielnia zrobiła na śmietankówce kilka milionów złotych obrotu. Do tej pory sprzedaż wszystkich artykułów mleczarskich generowała ok. 25 mln zł rocznie.

Zapotrzebowanie na śmietankówkę przerosło najśmielsze oczekiwania. Spółdzielcy wygospodarowali 100-metrową salę na potrzeby jej produkcji. Teraz będzie można robić do 3000 litrów na dobę i w zasadzie nikt nie ma wątpliwości, że to i tak rozejdzie się na pniu. Kosztuje poniżej 30 zł za pół litra.

Wprowadzono też dwa nowe smaki, do waniliowego dołączyły kawowy i kakaowy. Do produkcji śmietankówek według tradycyjnych receptur trzeba użyć tłustych, klasycznych śmietan – 30- lub nawet 35-procentowych.

Więcej na portalu innpoland.pl

źródło: innpoland.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ