Partner serwisu
14 września 2018

Świętujmy razem Urodziny Żubra

Kategoria: Alkohole

Źródło Żubra bije na Podlasiu i to właśnie na Podlasiu Żubr będzie świętował swoje urodziny. Już 23 września Król Puszczy zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy w Białymstoku, na placu przed Teatrem Dramatycznym. Przybyli goście mogą liczyć na niezapomnianą zabawę – wszak nie od dziś wiadomo, że „bal można oprzeć na Żubrze”.

Świętujmy razem Urodziny Żubra

Urodziny Żubra to pierwszy taki event organizowany przez markę na Podlasiu. W ten sposób Żubr chce uczcić ćwierćwiecze piwowarskiej tradycji swojego matecznika – tak, Browar Dojlidy, kończy w tym roku 250 lat! 

Jedną z pierwszych atrakcji będzie uroczyste odszpuntowanie beczki świeżo uwarzonego Żubra przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej z Białegostoku. Wszyscy goście będą mogli napić się najsłynniejszego podlaskiego piwa przy urodzinowym stole, który pomieści
aż 250 osób. Dla nikogo nie zabraknie jednak miejsca – Żubr jest przygotowany na przybycie licznych uczestników.

Podniebienia gości cieszyć będą specjały podlaskiej kuchni. Tym, którzy chcieliby się podszkolić w przygotowywaniu tradycyjnych, lokalnych dań, z pomocą przyjdzie znany z telewizyjnych programów, Jerzy Nogal, który poprowadzi warsztaty kulinarne.

Dla zainteresowanych lokalną tradycją browarniczą, Żubr przygotował multimedialną ściankę ukazującą dzieje Browaru Dojlidy oraz samej marki. Ciekawie zapowiada się też wystawa zdjęć majestatycznego Króla Puszczy autorstwa Krzysztofa Onikijuka.

Amatorom rzemiosła, lokalna pracownia zaprezentuje proces rzeźbienia postaci dostojnego jubilata w drewnie. Jego wizerunek pojawi się też na okolicznościowych drewnianych waflach, które będą wypalane na miejscu i rozdawane przybyłym, w ramach podziękowań
za wspólną zabawę. Chętni będą mogli zrobić sobie unikalne zdjęcia z żubrem w technologii 3D, a na zwolenników bardziej tradycyjnych gadżetów czekać będą pocztówki z legendarnymi hasłami znanymi z reklam Żubra.

Żubr wie, że mieszkańcy jego rodzimego Podlasia kochają śpiewać i tańczyć – do potańcówki przygrywać będzie Bum Bum Orkestar, a wieczorem wystąpią zespoły Tulia oraz Łąki Łan. Niespodzianką dla uczestników będzie specjalny okolicznościowy hymn, który na
tę okoliczność skomponował maestro Jerzy Maksymiuk.

źródło: kp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ